forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 12 cze 2010, o 11:26 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
Musisz to skonsultowac z innym lekarzem jeszcze w takim razie. Nie wiem jaka jest doklad
na diagnoza, wyniki badan, a po za tym nie jestem lekarzem. Moja rehabilitantka najpierw skonsultowala to z pania doktor ze szpitala w ktorym chodze na reh i potem poszlam do tej pani doktor jeszcze (i w sumie to teraz do niej chodze ew moge do zviewskiego bo sie konsultuja). Jak masz skierowanie prywatnie to praktycznie nie ma szans na nfz. Baardzo rzadko sie zdarzaja operacje w prywatnych klinikach na nfz a jak juz sie zdarza to szpital i tak sobie policzy za pobyt u nich. Akcja ze lekarz prywatnie wypisuje skierowanie na artro czy co kolwiek w publicznej sluzbie zdrowia nie wchodzi gre no chyba ze lekarz ten publicznie rowniez przyjmuje i ma przy sobie akurat takie swistki i pieczatki co w
publicznym szpitalu uznaja. I nie wiem czy dobrze zrozumialam pytanie ale tak lekarz moze ci bez problemu wypisac skierowanie na usg tyle ze musi to byc specjalista. Eh.. Mam nadzieje ze w miare zrozumiale to wytlumaczylam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 12 cze 2010, o 13:29 
dzieki :) :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ags
PostNapisane: 27 cze 2010, o 15:10 
Offline

Dołączył(a): 27 cze 2010, o 14:52
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: synocrom czy synvisc oto jest pytanie
Witam!
Wreszcie znalazłem profesjonalne forum :)
Mam pytanie odnośnie ceny, bo co samego działania to już sobie poczytałem na forum i na stronie apteki.
Synvisc i Synocrom to dwa najpopularniejsze preparaty. Interesuje mnie ich cena. W mojej aptece osiedlowej Synocrom kosztuje 149zł a synvisc one prawie 1500zł. Przeszukałem internet i nie mogę nigdzie znaleźć taniej niż w podanych linkach powyżej. Czy może ktoś z doświadczenia własnego wie i byłby tak miły i napisał czy jest możliwe znalezienie tych preparatów jeszcze taniej? Głównie chodzi mi o synvisc one, bo on tyle kosztuje, że nawet podróż kilkaset kilometrów wchodzi w grę jeśli cena byłaby dobra.
Będę wdzięczny za informację :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 27 cze 2010, o 22:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Witaj kolanko,

przeniosłam Twój post do wątku poświęconego ściśle zastrzykom :-).
Niestety nie mam wiedzy, gdzie można dostać taniej te zastrzyki. Przy porównywaniu cen weź pod uwagę, że w przypadku Synviscu One bierze się jeden zastrzyk, a w Synocromu potrzeba 3. Różnica cen i tak nadal jest potężna. Te zastrzyki jednorazowe to jeszcze nowinka stąd chyba też tak wielka cena. Możesz rozważyć również wzięcie zwykłego Synviscu (czyli 3 zastrzyki) - 2 lata temu płaciłam za niego jakieś 800 złotych. Może teraz będzie tańszy, skoro jest już wersja jednorazowa? No i mnie lekarz polecał również jednorazowy zastrzyk zwany bodajże Duralane za 900 zł. To też jest jakaś opcja. Przekonywał też, że jedna iniekcja jest bardziej korzystna niż 3, bo jednak każdorazowe wkłuwanie się do stawu niesie za sobą jakieś ryzyko.
Na razie jednak walczę z obrzękiem więc zastrzyki muszą poczekać.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 28 cze 2010, o 14:42 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ja za Synocrom placilam rok temu 125zl za jedna ampulkostrzykawke. Generalnie moj lekarz mowil, ze wielkiej roznicy miedzy tymi preparatami nie ma, wazniejszy jest raczej moment w ktorym sie lek podaje (jak dlugo od czyszczenia kolana, bo ponoc im krotszy czas od operacji tym lepsze efekty). U mnie Synocrom okazal sie strzalem w dziesiatke i nie wiem czy Synvis, zakladajac, ze z uwagi na cene jest lepszy, moglby zadzialac jeszcze lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 30 cze 2010, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Aneeke, a jaki czas po zabiegu brałaś Synocrom? Coś w tym jest, co piszesz - cena raczej nie jest proporcjonalna do skuteczności ;-). Synvisc One na dwa kolana kosztowałby 3000 zl - to jest eksperyment dla bardzo bogatych ludzi... Bo jednak takie zastrzyki są eksperymentem i szczęśliwi Ci, którym pomogły :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 26 sie 2010, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 27 cze 2010, o 14:52
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: synocrom czy synvisc oto jest pytanie
Dziękuję Wam za wyjaśnienia. Mi lekarz również polecił synocrom
a cena pomogła mi podjąć decyzję. Przedwczoraj zamówiłem w aptece i dziś przyszło. Za tydzień okaże się czy działa.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 31 gru 2010, o 13:35 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 17:26
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja II stopnia obu kolan
Czy jest tutaj na forum jakaś Mama która musiała wziąść zatrzyki na kolano i odstawić dziecko od piersi?
Ja jestem w tej sytuacji, niewiem czy wogóle są takie leki które można brać podczas karmienia piersią lub będąc w ciąży.
mam zalecenie zatrzyków oba kolana ale póki karmię piersią jest to nie możliwe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 2 sty 2011, o 17:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 20:47
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: ból kolana od ok. 2lat
świeża diagnoza-chondromalacja
Inne informacje: wiek 21
jestem po pierwszym zastrzyku kw.hial.- Hialux, jutro kolejny, jak na razie nie odczuwam poprawy, wręcz przeciwnie, jakby ruchomość w stawie uległa pogorszeniu, ale mnie także poinformowano o tym, że efekty widoczne są po ok 1 mies.od ostatniego zastrzyku.poczekamy zobaczymy;). Ból podczas zastrzyku był tak duży, że aż zemdlałam, ale to pewnie bardziej ze stresu,bo jestem osobą strasznie nerwową i podkreślam, że nie każdy tak to znosi, wiem że dla niektórych osób był nawet bezbolesny,tylko trzeba się rozluźnić... pzdr!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 2 sty 2011, o 23:18 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 10:35
Posty: 41
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: rozmiękanie chrząstki,osteofity międzykłykciowe stwierdzone w rtg, usg bez zmian...
Mam pytanie, czy ktoś słyszał lub wziął do stawu arthrum?? Polecał mi dr Kozieł, ale w śląskim nawet trudno zakupić, nie ma w hurtowniach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL