forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 07:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 20:24
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja
Witam
W piątek dostałam pierwszy zastrzyk z Synocromu, do stawu kolanowego. Niestety, czuję się po nim fatalnie. Wczoraj ból był nie do zniesienia, połknęłam chyba ze trzy Ketonale i nie wiele pomogły. Dzisiaj już jest lepiej, ale kolano całe opuchnięte. Czy to są normalne objawy? Miałam już zastrzyki z kwasem hialuronowym parę lat temu i nie bolało prawie wcale, pół godziny po inekcji wracałam do pracy i do normalnego trybu życia, a teraz katastrofa. Lekarz wprowadził mi ten kwas bardzo szybko i powiedział że ból może wystąpić. Napiszcie proszę jak to jest u Was. Może przesadzam i tak ma być, ale średnio mi się to podoba bo przedemną jeszcze dwa zastrzyki na jedno kolano a potem trzy na drugie, może zmienić lekarza?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
U mnie po kwasie hialuronowym nie było żadnych efektów ubocznych. Ale z tego co wiem to ból może wystąpić i chyba może też spuchnąć ale tego nie jestem pewna. Ale w sumie to dziwne że aż tak boli.
Mój lekarz przy wstrzykiwaniu powiedział mi że mam krzyczeć jeżeli będzie boleć, a później powiedział że jak wstrzyknięcie nie bolało to znaczy że dobrze wstrzyknął i że powinno być ok po tym zastrzyku.
Napisałam to bo może Cię to zainteresuje :)

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 21:22 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 20:24
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja
Hej
Dziękuję za odpowiedź:) Z tego wynika, że ten mój chyba się nie wstrzelił w to miejsce co trzeba. Chyba jednak zmienię lekarza.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 22:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Wiesz, nie sugeruj się tylko jedną opinią bo tak na prawdę każdy organizm inaczej reaguje ale jeżeli podejrzewasz że coś ortopeda źle zrobił lub w ogóle lekarz nie jest taki jaki być powinien to może lepiej zmień.
Ale to też dziwne że przy poprzednich zastrzykach nic Ci nie było...

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 20:24
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja
No właśnie, wcześnej wszystko było ok, a teraz już się boję iść do niego drugi raz:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 wrz 2009, o 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Tak, zdarza się, że lekarz w czasie dawania zastrzyku nie trafi w szparę stawową - być może tak się stało u Ciebie. Nie wiem, tylko czy objawy mogą być aż tak silne. W moim przypadku w prawym kolanie są kłopoty ze wstrzyknięciem z powodu narośli kostnych na krawędzi rzepki - tak twierdził lekarz. Przejawiło się to dość sporym bólem w czasie wbijania igły (lekarz wycofał się i znalazł inne miejsce), a potem przez parę godzin kolano było dość obolałe i zastanawiałam się, gdzie ten zastrzyk poszedł... Jednak nawet mi się nie śniło o braniu tabletki przeciwbólowej... Następne zastrzyki poszły już lepiej.

Ponieważ brałaś już wcześniej ten preparat można chyba wykluczyć reakcję alergiczną.

Wiesz, jeśli ból jest tak silny, to się nie zastanawiaj tylko pędź do lekarza. Wydaje mi się, że warto zapytać tego lekarza, który dał Ci zastrzyk, o co chodzi. Nie musisz mu pozwalać dawać sobie drugiego zastrzyku.

Na opuchliznę i ból powinno pomóc przykładanie cold-packa - nawet kilka razy dziennie (Domowa krioterapia)

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 20 wrz 2009, o 18:26 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 20:24
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja
Dzięki za radę, zimny okad przyspieszył zniknięcie opuchlizny:) W sumi już nie boli i jakby mniej zgrzypiało niż do tej pory. Mnie te zastrzyki naprawdę pomagają, ostatnio też miałam długo spokój. Tylko lekarz pewnie coś zrobił nie tak. Najgorsze, że nawet jak mu zwrócę uwagę to mi to tak skompilowanie wytłumaczy, że wyjdzie na to że to moje kolano jest do kitu a nie jego sposób robienia zastrzyków:)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 4 lis 2009, o 00:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2009, o 21:39
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: hondromolacja IV stopnia
witam,
może i ja coś dodam ze swoich doświadczeń. Zdecydowałem się na Synocrom Forte, bo lekarz zwrócił mi uwagę na to, że preparat ten jest gęściejszy od wszystkich innych. Biorąc pod uwagę fak, że ważę 115kg uznałem, że preparat taki znakomicie spełni swe zadanie w moim przypadku. Mam wrażenie, że tak też się stało. Na co jednak chcę zwrócić uwagę. Kupiłem sobie trzy dawki. Już po pierwszym wstrzyknięciu, a właściwie podczas, pojawił się okropny ból. Skutek był taki, że omal nie zemdlałem i musiałem położyć się na 15min na kozetce. Po tym czasie ból zaczął ustępować, trwało to ok. godziny aż zupełnie ustąpił. Tak było za każdym razem mimo, iż lek podawany był w różne miejsca. Pragnę podkreślić, że lekarz jest doświadczonym ortopedą. Sam lekarz tłumaczył mi, że większość pacjentów reaguje na ten lek podobnie. Jest to właśnie skutek uboczny gęstości leku. Nim lek rozprowadzi się po stawie i ustapi efekt rozpierania, musi minąć trochę czasu. Tak wytłumaczył mi to lekarz.
Pozdrawiam kolanowców.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 5 lis 2009, o 15:58 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 20:24
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja
Hej
Dzięki za wiadomość, może faktycznie coś w tym jest:) Ja skończylam już podawanie zastrzyków( trzy na każde kolano). W sumie te następne były w miarę do przeżycia. Ale przy ostatnim znowu myślałam, że zaraz umrę:) bardzo bolała i przeszło dopiero po godzinie. Dobrze, że teraz mogę sobie zrobić parę miesięcy przerwy. Będę się martwić w przyszłym roku.
Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 7 maja 2010, o 12:05 
Offline

Dołączył(a): 7 maja 2010, o 11:45
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
wczoraj miałam pierwszy zastrzyk z synocromu forte i stał się on powodem do napisania pierwszego posta na tym forum, a zatem dzień dobry :)

jak szybko po podaniu zastrzyku przestaliście zauważać, że coś wam wstrzyknięto, np. było to niezauważalne podczas chodzenia?

zastrzyk miałam podany wczoraj o 19, z bólu zemdlałam, ale jak już doszłam do siebie, to wydawało mi się, że jest na tyle ok, że wróciłam do domu autobusem, co oznaczało też jakiś 15minutowy spacer z przystanku.

no i zarówno w czasie tamtego spaceru, jak i teraz cały czas czuję, że coś tam jest w kolanie i trochę przeszkadza to w chodzeniu. właściwie nie jest to ból, ale coś co sprawia, że chodząc - kuleję. w kolanie, w które synocrom forte wstrzyknięto mam chondrolamację II stopnia.

mam także pytanie gdzie dokładnie lekarze wstrzykiwali wam ten preparat? obecnie podano mi go tak centralnie w kolano. natomiast jakiś poprzedni zastrzyk (ale nie forte) podawano mi tak trochę nad kolanem, jak gdyby "z góry" - a teraz w sam środek.

jeśli macie jakieś spostrzeżenia - bardzo proszę podzielcie się, bo martwi mnie to, że to dopiero po podaniu zastrzyku pojawiły się problemy

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL