forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 lis 2013, o 23:08 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2013, o 23:28
Posty: 4
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
jeżeli o mnie chodzi to nie, a powinienem? lekarz nie wspominał nic o tym :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 19 lis 2013, o 23:19 
Offline

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 14:30
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Psoriatic arthritis
olecki napisał(a):
jakaś inna substancja? skuteczniejsza?


Zastanowiło mnie określenie "niezdiagnozowany ból kolan". Ja miałem niezdiagnozowany ból kolan przez cca 10 lat (czasem był bardzo silny, czasem znikał). USG, RTG, RF w porządku, a boli. Dopiero po tych 10 latach, kiedy poszedłem do dermatologa, bo coś mi się dziwnego na skórze działo, ten zdiagnozował łuszczycę i spytał, czy przypadkiem nie dokucza mi ból stawów. BINGO.

Więc przyjrzyj się swojej skórze, czy Ci np. nie rogowacieje skóra na łokciach, czy nie masz dziwnie uporczywego łupieżu itp. Spytaj się, czy u Twych rodziców i dziadków przypadkiem nie występowała łuszczyca - tym schorzeniem raczej nikt się bez konieczności nie chwali, a jest to choroba w znacznej mierze dziedziczna.

Bez względu na wynik tych poszukiwań, polecam Ci zamiast zastrzyków i fiolek leków pewną fajną formę spędzania urlopu.

Lubisz ciepły klimat, dobre żarcie, znakomite trunki i wodę?

Jeśli tak, to jedź na węgierskie termalne kąpieliska. Jednak - jeśli to łuszczycowe zapalenie stawów - to pomogą Ci tylko te, gdzie stężenie jonów siarczkowych wynosi 2 mg/l lub więcej. Ma jechać zgniłymi jajami. A konkretnie - Hevíz (tam masz całe termalne jezioro), Zalakaros, Harkány, Bogács i Eger. W tym ostatnim z siarczkami jest dość słabo, ale za to jest tam basem radonowy - ponoć też pomaga. Na Słowacji Patince, ale nie mają one oficjalnego statusu uzdrowiska. Na Słowenii Portorož nad Adriatykiem - ale tam podobno bardzo drogo.

Gdybyś się wybierał, chętnie podzielę się szczegółowymi informacjami.

Podkreślam - nie potrzeba żadnych skierowań, wizyt u lekarza, formalności. Kupujesz bilet i moczysz się pół godzinki (albo 2 x po 20 minut) w bardzo ciepłej (36-38°C), nieco śmierdzącej wodzie. Całkiem zdrowi też uważają, że jest to przyjemne. Tylko dzieciakom nie pozwól się tam pławić. No i jeśli masz nadciśnienie, to nie zapominaj o tabletkach. Po tym możesz się pochlapać w basenie rekreacyjnym, popływać w sportowym, posiedzieć na trawce, napić się piwa albo pálinku, zjeść gulasz czy langosza etc. etc. Wakacje.

Co więcej - nawet jeśli Twój ból kolan nie ma tła łuszczycowego, to i tak te kąpiele pomogą. Tyle że - jeśli wykluczysz psoriazę - masz do wyboru ze 100 kąpielisk termalnych na Węgrzech, ze 20 na Słowacji, a w Austrii, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Polsce też coś się znajdzie.

Polecam. Mi nieodmiennie pomaga. Choć muszę przyznać, że ostatnio pomaga na krótko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 20 lis 2013, o 17:12 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
No iniekcje z kwasu hialuronowego bądź jego pochodnych pomagają tylko i wyłącznie razem z ćwiczeniami. :) Gdy ćwiczymy, wykonujemy jakieś nadprogramowe ruchy staw sam się 'smaruję' , a zastrzyk tylko to nasmarowanie zwiększa. Więc jeśli zastrzyki to koniecznie także rehabilitacja. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 20:01 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 19:50
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki I st ,chondropathia kłykcia kości udowej
Witam.

mam pytanie ,czy w opakowaniu synocrom forte znajduje się strzykawka z płynem wraz z igłą czy bez igły ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 20:02 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Jeśli się nie mylę w opakowaniu znajduję się pełny zestaw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 20:19 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 19:50
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki I st ,chondropathia kłykcia kości udowej
Bo właśnie dzis zakupiłem synocrom forte ale igły tam nie widze ,tylko samą strzykawkę z płynem !?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 20:45 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Możliwe, że tak też jest. Może źle zapamiętałam. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 23:40 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 19:50
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki I st ,chondropathia kłykcia kości udowej
hmmm :D bo teraz nie wiem czy mam kupić igły w aptece czy nie ?! moim zdaniem to trochę dziwne że nie ma igły razem w komplecie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 1 sie 2014, o 13:29 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2014, o 13:09
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam ponownie pisze ze mam do sprzedania 3 sztuki synocrom forte nowe,z fakturą.Lekarz mi nie zrobił bo nie kupiłam u niego w aptece,szok.Wydałąm kase na marne.Jezeli ktos potrzebuje to tanio sprzedam,nie wiem co z tym zrobic.mela_2222@op.pl
U mnie tez nie ma strzykawek,chyba lekarz je zakłąda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy po zastrzyku Synocrom Forte
PostNapisane: 2 gru 2014, o 19:12 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2014, o 10:40
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
mija właśnie 24h od zastrzyku a obrzęk kolana nie zmniejsza się, jest też bolesne - macie może jakieś rady?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL