forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 06:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 23 paź 2009, o 16:23 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2009, o 16:18
Posty: 31
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II/III w prawym kolanie stwierdzone po artroskopii, lewe po objawach podobnie
Mam pytanie na temat leku 4flex. Czy ktoś ma już wyrobioną opinię o tym specyfiku? Może jakiś lekarz, który prowadzi wasze przypadki?

_________________
Tegestolog poszukujący podkładek z Polskich Browarów Piwnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex
PostNapisane: 24 paź 2009, o 09:40 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 09:25
Posty: 11
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból kolan po wysiłku (np. na rowerze)
Chondromalacja
4 Flex to jest hydrolizowany kolagen - takich preparatów jest dość sporo. Na stronie http://www.4flex.pl zapewniają, że jest to nowa generacja i bardziej skuteczna niż inne tego typu preparaty. Widać nawet chrząstkę przed i po kuracji. Trochę mi to przypomina reklamy kremów na zmarszczki :P .
Spróbować nie zaszkodzi, ale na cuda bym nie liczyła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex
PostNapisane: 24 paź 2009, o 11:33 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2009, o 16:18
Posty: 31
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II/III w prawym kolanie stwierdzone po artroskopii, lewe po objawach podobnie
Nie bardzo mam czas i finansowo mnie nie stać na próbowanie wszystkiego pokolei lub równocześnie. Jednakże moje nogi zaraz po głowie są najważniejsze w mojej pracy i potrzebuje je bardzo sprawne. Zapytałem ponieważ może już próbował, a nie znalazłem żadnej opinii na temat tego leku, a stronę producenta oglądałem jako pierwszą.

_________________
Tegestolog poszukujący podkładek z Polskich Browarów Piwnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex
PostNapisane: 24 paź 2009, o 20:44 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:45
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rozmiękanie chrząstki rzepek i inne ... będzie dobrze :)
Próbowałam w 2008 przez 3 m-ce Colafit - czysty skoncentrowany kolagen w kostkach do stosowania 1x dz przed sniadaniem.

Jest w każdej aptece i kosztuje ok. 35 zł/ 60 szt.


Ostatnio edytowano 20 maja 2017, o 18:15 przez Agula, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex
PostNapisane: 24 paź 2009, o 21:41 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2009, o 16:18
Posty: 31
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II/III w prawym kolanie stwierdzone po artroskopii, lewe po objawach podobnie
Agula napisał(a):
Próbowałam Colafit - czysty skoncentrowany kolagen w kostkach do stosowania 1x dz przed sniadaniem.
Gdyby nie potencjalne p/wskazania (nadmierna krzepliwość) to stosowałabym go nadal, bo po ok. m-cu czułam znaczną poprawę :) Efekt kuracji 3 m-cznej utrzymywał się jeszcze ze 2 miechy po odstawieniu.
Również bóle stawów związane ze zmianą pogody złagodniały :)
Jest w każdej aptece i kosztuje ok. 35 zł/ 60 szt.


krew można rozrzedzać :)

_________________
Tegestolog poszukujący podkładek z Polskich Browarów Piwnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex
PostNapisane: 25 paź 2009, o 12:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Agula, to ciekawe, co napisałaś o Colaficie! Przypomniałam sobie, że kiedyś pewna pani rehabilitantka w sanatorium mowiła, że stosuje właśnie to i bardzo sobie chwaliła :-).

Ja brałam przez jakiś czas nieco inny kolagen, którego nazwy już nie pomnę - były to takie saszetki z roztworem do picia. Bez zauważalnych rezultatów. Wzięlam też dwie serie preparatu o nazwie Cetylmobility (ostatnio zmienił nazwę), który też zawiera kolagen typu II i był mocno polecany przez pewnego lekarza. Po pierwszej serii wydawało mi się, że bardzo mi pomógł, ale z drugą już tak pięknie nie było. Tak naprawdę, jeśli mamy do dyspozycji tylko swoje doświadczenia, to nie możemy mieć pewności, czy ewentualną poprawę zawdzięczamy preparatowi, czy czemuś innemu...

Interesowałam się też wynikami badań na temat skuteczności kolagenu i były one mocno zróżnicowane, także w różnych podsumowaniach (nie na stronach producentów ;-)), można było wyczytać, że nie jest ona w pełni dowiedziona.

Mimo wszystko, osobiście myślę, że warto próbować - w miarę możliwości finansowych. Zwłaszcza, że tego typu preparaty są w miarę bezpieczne. Jak skończę obecną serię glukozaminy, to może strzelę sobie Colafit albo 4 flex. Dawno już nie sponsorowałam producentów suplementów ;-).

Misiu, jak się na coś zdecydujesz, podziel się koniecznie wrażeniami :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex
PostNapisane: 25 paź 2009, o 13:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Acha, Misiu, taka mała uwaga - 4Flex, to nie jest lek tylko suplement. Różnica jest b. duża - m.in. taka, że suplement podlega znacznie mniejszej kontroli, a jego działanie nie jest udowodnione (zwróć uwagę, że te badania, które są przytaczane na ich stronie nie dotyczą TEGO preparatu tylko kolagenu. A to nie to samo.)

Przepraszam, za tę dawkę sceptycyzmu :-). To nie pierwszy 'cudowny' preparat na stawy wprowadzany na nasz rynek.

To nie zmienia faktu, że sama zapewne powtórzę niedługo kurację jakimś kolagenem. I BARDZO bym chciała, aby okazał się on skuteczny :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 25 paź 2009, o 13:44 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2009, o 16:18
Posty: 31
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II/III w prawym kolanie stwierdzone po artroskopii, lewe po objawach podobnie
Niestety jestem laikiem w sprawach medycyny w ciągu ostanich 10 lat tylko raz byłem u lekarza, ale ten skutecznie mnie "położył" na conajmniej dwa miesiące, a teraz zaczynam się tym interesować ponieważ zaczęło mnie to dotyczyć :(

Suplement czy lek chciałbym by mi pomogło :)

Pytanie: czy glukozaminy nie można mieszać z kolagenami?

_________________
Tegestolog poszukujący podkładek z Polskich Browarów Piwnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 25 paź 2009, o 19:41 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2009, o 20:45
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rozmiękanie chrząstki rzepek i inne ... będzie dobrze :)
Misiu_PM rozrzedzam od wielu lat na zlecenie mojego hematologa. I żeby to było tylko to to pół biedy. Mam schorzenie hem., które w zaawansowanym stadium może przechodzić w zwłóknienie szpiku. Tzn. pojawić się może włóknienie kolagenowe.


Ostatnio edytowano 20 maja 2017, o 18:17 przez Agula, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 26 paź 2009, o 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Agula, no to nie masz łatwo z tym kolagenem... A próbowałaś innych suplementów?

Misiu, jeśli chodzi o jednoczesne stosowanie kolagenu i glukozaminy, to spotkałam kiedyś taką opinię w internecie - natomiast nie było to jakieś super wiarygodne źródło, a ja tego specjalnie nie weryfikowałam. Może ktoś ma na ten temat dokładniejsze wiadomości?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL