forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Structum 500
PostNapisane: 25 lut 2010, o 23:21 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:22
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam.Lekarz na ostatniej wizycie przepisal mi STRUCTUM lek 500mg. Jest to lek bo sprzedawany jest tylko na receptę.Ma ktoś doświadczenia z tym lekiem,komuś pomógł,zaszkodził .Proszę o opine. Z góry dziękuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 26 lut 2010, o 14:18 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 12:23
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nie wiadomo co :(
ja biorę go od początku grudnia. Moja opinia: ani nie pomógł ani ni zaszkodził(może dlatego że nie do końca wiadomo co mi jest ?). Ale np. moja siostra która miała problem z miednicą i udem, pływając na basenie, chwali sobie ten lek. Mówiła, że to ejst jakiś lek nowej generacji(tak powiedział jej ortopeda)...ale czy to prawda? nie wiem:) Ja mogę Ci tylko powiedzieć, że na pewno Ci nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 26 lut 2010, o 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Z tą nową generacją to mała przesada (no chyba, że to opinia wygłoszona 10 lat temu). Siarczan chondroityny (bo taki jest składnik aktywny Structum) jest od dość dawna używany jako środek wspomagający przy chorobach chrząstki (podobnie jak siarczan glukozaminy). Jest też jednym z lepiej przebadanych - więc wydaje się, że to niezły strzał. To, że będziesz brał lek (a nie suplement) - też na plus. Ale co do efektywności - no cóż nie odbiega raczej od innych tego typu środków. Spróbować można. I oby pomógł :-)!
Niektórzy zalecają stosowanie jednocześnie z siarczanem glukozaminy - podobno wtedy szanse na sukces są większe.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 28 lut 2010, o 02:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
:| Biorę Structum łącznie z Arthrylem 1,5 miesiąca. Nie zauważyłam żadnych korzystnych zmian mimo jednoczesnej fizjoterapii:magnetron, ultradźwięki, krioterapia, gimnastyka. Właściwie nastąpiło pogorszenie ale może jest to związane nie z chrząstką tylko ze zmianami zwyrodnieniowymi w kolanie. Ortopeda nakazał brać 3 miesiące.
:arrow: Mając na uwadze cenę takiej kuracji następnym razem, jeżeli inne metody leczenie też zawiodą zafunduję sobie Go-On. Takie same pieniądze a z doświadczeń forumowiczów wnioskuję, że na pół roku można poprawić komfort chodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 1 mar 2010, o 23:15 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:22
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam.Kupiłem ,,pczke i se jem'' zobaczymy co czas pokaże.GO-ON to zastrzyki.Ja dostałem 3x Hialux.Efekt u mnie taki sobie.Ponoć za pół roku trzeba powtórzyć i też się zastanawiam bo cena robi swoje.Choć z drugiej strony gdyby człowiek miał 100% pewności że pomoże to dałby nie tyle.pozdrrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 27 mar 2010, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
:| Przeszłam 60 dniową kurację: Arthrylem (60 szt., saszetka dziennie) i Structum 2 tabletki dziennie. Nie poczułam żadnych korzystnych zmian. Stan kolan pogarszał się dramatycznie ale nie te leki były powodem. Opiszę to na stronie Parę słów o sobie. 16 04 będę robiła rezonans, jeśli wykaże korzystne w stosunku do USG zmiany w chrząstce to napiszę. Teraz dopycham się tanią glucosaminą Olimp Labs.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 13 lip 2010, o 17:07 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 09:25
Posty: 11
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból kolan po wysiłku (np. na rowerze)
Chondromalacja
W ulotce nie ma nic na ten temat. Ja piłam normalnie :-) - to znaczy nie ograniczałam się specjalnie (choć nawet jak się nie ograniczam, nie piję wiele).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 15 lip 2010, o 23:38 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:22
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
witam. Ja brałem ten lek co prawda efekty były mizerne może że za wiele oczekiwałem.O ile wiem to żadne leki nie powinny być łączone z alkoholem.0.7 to spora dawka nie wiem czy chcesz się pochwalić ile możesz jak tak to ci powiem że przed wypadkiem to taka porcja nie robila na mnie żadnego wrażenia i wcale się tym nie szczyce. Alkohol rąbie wątrobę,alkohol +leki to jest masakra. Uwierz da się żyć o małym piwku lub lekkim drinku. Pozdrawiam i życze wytrwałości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 16 lip 2010, o 19:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Ciekawy temat na wakacje ;) . Właśnie kuruję w sanatorium kolana i kręgosłup. Tuż przed, dorobiłam się po raz pierwszy w życiu tzw. refluksu ze wskazaniem na "coś" z wątroba i dwunastnicą. 1 czerwca przeszłam silna infekcję, 10 dni brałam Fromilid a leżenie plackiem totalnie rozwaliło mi kręgosłup, kolana dokuczały bardziej niż zwykle. Ból zmusił mnie do zażycia 3 sztuk Apo-napro 500 g i 2 saszetek nemesilu( nie na raz :!: ). W tym czasie nie brałam ani Arthrylu, ani Structumm, które wcześniej nie szkodziły mi nawet z alkoholem co czynie jednak okazjonalnie i umiarkowanie. Głównym oskarżonym jest Apo-napro ale myślę, że kuracje Arthrylem, Structum i czasami lekami przeciwbólowymi zrobiły w końcu swoje.Od tej pory jestem na diecie, świetnie robi Zuber z Janem. Mój wniosek: każdemu po paroletnim leczeniu w końcu wątroba wywali a wtedy nie tylko alkohol będzie owocem zakazanym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum 500
PostNapisane: 17 lip 2010, o 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Aniu, miło Cię słyszeć po długiej przerwie. Szkoda tylko, że miałaś tak niemiłe przygody... Mam nadzieję, że fachowa pomoc i relaks pomogą Ci szybko odzyskać formę. Napisz o swoich wrażeniach. Muszę przyznać, że mnie na razie udaje się utrzymywać wątrobę/żołądek w dobrym stanie - chyba w dużej mierze przez używanie leków (tych poważniejszych) tylko jeśli naprawdę jest konieczność, tzn. nie pomaga odpoczynek plus chłodzenie kolan. Na razie na szczęście oznacza to - bardzo rzadko. Substancje takie jak siarczan chondroityny i inne tym podobne, uznaję za bezpieczne, ale biorę je z dość długimi przerwami i zmieniam repertuar :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL