forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chondromalacja, boczne przyparcie i problemy z ich leczeniem
PostNapisane: 21 maja 2013, o 15:47 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2011, o 14:29
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: konflikt rzepkowo udowy
Witaj Colora
Podobny mam przypadek. Mianowicie bóle na linii kolana-kręgosłup-biodro. To taka kolejność kiedy zaczeły się dolegliwości.
Nie wiem czy nasze przypadki można porównywać ale stwierdzono u mnie iż całym winowajcą jest nierówne ułożenie kolców biodrowych powodujące jakieś rotacje, skrócenia mięśni dające dolegliwości od pasa w dół (kolana,przyparcie) i w górę (kręgosłup).

Jak u ciebie u mnie rehabilitacja ukierunkowana tylko na kręgosłup nic nie dała.

Czy ktoś cie badał pod tym kątem bioder?


Ostatnio edytowano 28 maja 2013, o 22:19 przez enver, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja, boczne przyparcie i problemy z ich leczeniem
PostNapisane: 21 maja 2013, o 17:01 
Offline

Dołączył(a): 17 sty 2012, o 21:18
Posty: 45
Typ użytkownika: Profesjonalista
Inne informacje: e-mail: lukgr@esculap.pl
To nie tylko kręgosłup. Trzeba sprawdzić chód, rotacje kręgosłupa oraz wydolność aparatu mięśniowego podczas wielu testów funkcjonalnych. To zaburzenie jest częste ale należy znaleźć gdzie się zaczęło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja, boczne przyparcie i problemy z ich leczeniem
PostNapisane: 27 maja 2013, o 01:34 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
enver napisał(a):
Witaj Colora
Podobny mam przypadek. Mianowicie bóle na linii kolana-kręgosłup-biodro. To taka kolejność kiedy zaczeły się dolegliwości.
Nie wiem czy nasze przypadki można porównywać ale stwierdzono u mnie iż całym winowajcą jest nierówne ułożenie kolców biodrowych powodujące jakieś rotacje, skrócenia mięśni dające dolegliwości od pasa w dół (kolana,przyparcie) i w górę (kręgosłup).

Jak u ciebie u mnie rehabilitacja kręgosłupa nic nie dała.

Czy ktoś cie badał pod tym kątem bioder?


Cześć,
chyba tak, badał mnie pod tym kątem jeden fizjoterapeuta,badał ułożenie kolców biodrowych ale nic nie znalazł.
Z tym, że on także powiedział że się z moim kolanem kwalifikuję na stół tylko, a jak widać, rehabilitacja na kolano u innego fizjoterapeuty mi dużo dała. Ja zauważam u siebie dużą poprawę kiedy robię ćwiczenia na brzuch, pośladek... Trochę po omacku, metodą prob i błędów próbuję znaleźć sama drogę.
A kiedy u Ciebie zaczęły się dolegliwości? Był jakiś konkretny uraz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja, boczne przyparcie i problemy z ich leczeniem
PostNapisane: 28 maja 2013, o 11:21 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2011, o 14:29
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: konflikt rzepkowo udowy
Colora napisał(a):
A kiedy u Ciebie zaczęły się dolegliwości? Był jakiś konkretny uraz?


Nie było w ogóle urazu. Troche sportu i wystarczyło aby to wyszło.
Też jak ty walczę z tym metodą prób i błędów, wizyty u terapeutów, słuchając swego organizmu to pomagaja mi jak tobie ćwiczenia na mięśień pośladkowy wielki, czworogłowy, tylną grupę oraz nie zaniedbuje kregosłupa (przeprost, koci grzbiet itp). Jest po prostu lepiej jak było wczesniej :)
Kolana dokuczają mi najbardziej od zewnetrzenej strony w trakcie jazdy samochodem,siedzenia natomiast w trakcie chodzenia czuje jakby mrówki jeżdzenie w udach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja, boczne przyparcie i problemy z ich leczeniem
PostNapisane: 5 cze 2013, o 00:29 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
enver napisał(a):
Colora napisał(a):
A kiedy u Ciebie zaczęły się dolegliwości? Był jakiś konkretny uraz?


Nie było w ogóle urazu. Troche sportu i wystarczyło aby to wyszło.
Też jak ty walczę z tym metodą prób i błędów, wizyty u terapeutów, słuchając swego organizmu to pomagaja mi jak tobie ćwiczenia na mięśień pośladkowy wielki, czworogłowy, tylną grupę oraz nie zaniedbuje kregosłupa (przeprost, koci grzbiet itp). Jest po prostu lepiej jak było wczesniej :)
Kolana dokuczają mi najbardziej od zewnetrzenej strony w trakcie jazdy samochodem,siedzenia natomiast w trakcie chodzenia czuje jakby mrówki jeżdzenie w udach.

U mnie to się tak zaczęło właśnie, te same objawy. To mrowienie w udach, ten dyskomfort z boku kolana.
Potem jakby się poprawilo, po złamanej nodze, to było po jakimś 1,5 roku od momentu początku dolegliwości. Aż tu nagle zaczał sie ból nad kolanem, który opisywałam już wyżej.
Teraz zaczęłam chodzić na siłownię, stymuluję głowę przyśrodkową, ale też właśnie inne mięśnie i jest w sumie coraz lepiej. Zobaczymy:)
A powiedz jak długo masz już te objawy? Ciekawi mnie czy podobnie to przebiega u Ciebie jak u mnie;)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL