forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 06:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SWT - terapia falami uderzeniowymi
PostNapisane: 11 wrz 2010, o 23:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Co raz więcej ośrodków oferuje terapie falami uderzeniowymi, zachwalając jej zalety.
Dla tych, którzy jeszcze się z nią nie zetknęli:
http://www.damian.pl/373,Terapia-akusty ... iowymi.htm
http://24zdrowie.pl/choroby/leczenie-bo ... i-btl-swt/

Zabiegi są dość drogie - poniżej 150 zł chyba nie schodzą, choć jest duża szansa, że będą tanieć.

Ja sama miałam przeprowadzone dwa zabiegi w ramach jakiejś promocji i nie mogę powiedzieć, żebym poczuła jakiś efekt. Za to właściciel sprzętu bardzo zachwalał jego skuteczność. Może moje wskazania nie są zbyt dobre (poza tym jednym przypadkiem nikt z terapeutów czy lekarzy nie proponował mi SWT), a może to po prostu przejściowa moda? Pamiętam, szum medialny, gdy wprowadzano u nas terapię laserem - jeździłam na zabiegi na drugi koniec Wrocławia. A dzisiaj... po prostu jeden z wielu zabiegów fizjoterapeutycznych, ortopeda ostatnio odmówił mi skierowania na laser, bo stwierdził, że to strata czasu.

Jak to jest z SWT? Próbowaliście? Macie informacje bardziej obiektywne niż te z artykułów reklamowych?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SWT - terapia falami uderzeniowymi
PostNapisane: 13 wrz 2010, o 18:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 13:36
Posty: 21
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe - już sam nie wiem co ;)
U mnie ortopeda zalecił SWT. Tylko, że mówi, że żeby to miało ręce i nogi to potrzebna jest seria 4 taki pojedynczych 'sesji' w odstępach 3-10 dni. I dopiero po chyba miesiącu ma to przynieść jakikolwiek efekt. 2 minuty walenia udarowo w kolano ;)

Sam miałem robioną w lipcu jedną sesję, ale to było takie 'ooo, po lekku' żeby chyba pokazać jak to działa.[też zarżnąłem, że nie kontynuowałem tego wtedy] 22.09 zaczynam terapię SWT i będę zdawał relację na bieżąco :) nie ukrywam, że liczę na jakąś poprawę, nie wiem jaką, ale jakąkolwiek ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SWT - terapia falami uderzeniowymi
PostNapisane: 21 gru 2015, o 10:38 
Offline

Dołączył(a): 21 gru 2015, o 10:31
Posty: 1
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.gamed.com.pl
Dziś terapia falą uderzeniową nie należy do „egzotycznych zabiegów” Cieszy się ona bowiem coraz większą popularnością, a co więcej - jest bardziej dostępna. Jednym z miejsc, gdzie można ją wykonać jest Centrum Falą Uderzeniową GAMED. Poza terapią falą uderzeniową, fizjoterapeuci z naszego centrum, stosują również inne, równie skuteczne metody lecznicze.
Ale wróćmy do samej terapii falą uderzeniową
To niewątpliwie bardzo skuteczna metoda leczenia. Jak pokazują dostępne nam badania, jej efektywność sięga stu procent. Co więcej, z jej zastosowaniem nie wiążą się żadne skutki uboczne. Istotne znaczenie ma również fakt, iż z zabiegami tymi nie występuje konieczność długotrwałego ich stosowania, ale dla pełnego efektu wystarczają już zazwyczaj 3 do 5 zabiegów.
Można by tak pisać i pisać o zaletach fali uderzeniowej. Zabieg ten dla wielu okazał się wybawieniem od operacji. Czy należysz do tej grupy osób? A może po prostu dzięki fali uderzeniowej pozbyłeś się dolegliwości bólowych. Napisz, jeśli chcesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SWT - terapia falami uderzeniowymi
PostNapisane: 8 sty 2022, o 12:40 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2018, o 19:51
Posty: 1
Lokalizacja: Lodz
Typ użytkownika: Sympatyk
Warto tez suplementować się witaminą c ktora pomaga wytworzyc kolagen

_________________
http://bit.ly/calivitapolska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL