forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: złamanie rzepki pilnie proszę o pomoc
PostNapisane: 20 paź 2014, o 16:20 
Offline

Dołączył(a): 20 paź 2014, o 16:13
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: złamane rzepki
Witam, nie wiem już gdzie szukać pomocy, więc liczę na to, że tu ją znajdę :)
Otóż, miałam wypadek, w którym ucierpiały moje obie rzepki - obie popękane, na szczęście bez przemieszczeń, zakończyło się na punkcji kolana i... 6 tygodni w gipsie. 3 dni temu ortopeda zdjął gips, diagnoza?
Lewe kolano w porządku, a prawe jeszcze do końca się nie zrosło i jeszcze 4 tyg. w ortezie na 0 stopni. Z tym, że ortopeda jest tak kompletnym durniem, że na nic mi nie potrafił odpowiedzieć, chciałam jechać do ośrodka na rehabilitację, to zabronił ze względu na niezrośniętą nogę, prawą mogę sama ćwiczyć w domu.
I tu się nasuwa problem. Możecie mi pomóc? Powiedzieć co mam robić? Jak samemu rehabilitować tą zrośniętą nogę? ;)
Proszę o pomoc, 30 stycznia mam studniówkę :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: złamanie rzepki pilnie proszę o pomoc
PostNapisane: 18 lis 2014, o 23:51 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Po 6 tyg. raczej obie się zrosły. Złamanie bez przemieszczenia nie jest takie tragiczne. Bardzo na odległość i bardzo mało precyzyjnie polecam jedno proste ćwiczenia - siedzisz, bądź leżysz, stopa oparta na podłożu - czynnie zginasz nogę w kolanie, wodząć stopą po podłozu. Tyle na ile pozwala Ci aktualny zakres ruchu. Delikatnie powiększasz zakres. Jeszcze lepiej byłoby wykorzystać piłkę i np na siedząco toczyć stopą piłkę, równoczesnie zginając kolano. Pilnujesz, żeby noga pracowała w tzw osi, czyli żeby kolano nie uciekało na boki, tylko pracowało jak szyna tramwajowa. To bardzo proste rzeczy, mysle, że w gabinecie fizjoterapeuty otrzymałbyś wiele więcej wskazówek, chyba warto sie wybrać. 10 tyg. w pełnym unieruchomieniu, to kompletna masakra dla stawu rzepkowo - udowego. Nie słuchaj lekarza, tylko szukaj dobrego rehabilitanta w pobliżu!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL