forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 28 maja 2012, o 23:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012, o 23:35
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: Actimedica Klinika Nowoczesnej Rehabilitacji
Krzysztof Adamowicz
ul.1-go Sierpnia 36B
02-134 Warszawa
www.actimedica.pl
kontakt@actimedica.pl
tel. 501 131 727
Maxklon napisał(a):
Nie, i powiem szczerze że raczej nie mam zamiaru. Spotkałem już parę osób po operacjach i opowiadały o "drodze przez mękę", rzadko kiedy kończyło się na jednym zabiegu z reguły opowiadano mi o dwóch i czekaniu na trzeci lub o trzech. Co więcej obserwując tych ludzi mam poważne wątpliwości odnośnie faktycznego wracania u nich do 100% sprawności kolan. Ja w tej chwili już bezproblemowo biegam i funkcjonuję, bóle o ile w ogóle można to tak nazwać bo raczej nazwałbym to że czasem "czuję" to kolano już praktycznie zanikają. Byłem również na nartach, a jest to jak dla mnie maksymalne obciążenie kolana i w nie wielkim stabilizatorze spokojnie daję radę. Nie chcę tu nikogo do niczego przekonywać ale po prostu w moim przypadku operacja wydaje mi się na chwilę obecną zbędna...może przy (odpukać) kolejnym urazie. Jak wiadomo co uraz to inne kolano i inne okoliczności, także trzeba podjąć decyzję samemu. Dla mnie w obecnym stanie ingerencja operacyjna w kolano przyniosła by raczej straty niż zyski...

Pozdro, Maxklon



Witaj,
Trudno przecenić funkcję jaką pełni ta struktura. WKP odpowiada w bardzo dużym stopniu za stabilność i prawidłowe funkcjonowanie kolana. Zapobiega ono wysuwaniu się goleni do przodu względem kości udowej, ogranicza rotację goleni, oraz stabilizuje kolano w płaszczyźnie czołowej. Zapewnia wreszcie warunki do prawidłowego funkcjonowania łąkotek oraz chrząstek.

Nieprawidłowo funkcjonujący staw zaczyna zużywać się w przyśpieszonym tempie. Nawet normale funkcjonowanie, które wiąże się przeciętnie z wykonaniem ok. 1,5 mln kroków rocznie (nie mówiąc już o uprawianiu sportu), doprowadza do całkowitego zniszczenia kolana i konieczności stosowania protez już w ciągu kilkunastu lat. Początkowo pojawiają się nawracające wysięki do stawu kolanowego, "uciekanie" kolana oraz zaniki mięśniowe. Uszkodzeniu ulegają łąkotki i chrząstka na powierzchniach stawowowych doprowadzając do blokowania kolana i rozwinięcia masywnych zmian zwyrodnieniowych.

Wybór jest trudny

3mam kciuki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 1 cze 2012, o 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 22:33
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
U mnie rekonstrukcja teoretycznie nie była konieczna, z zerwanym ACL żyłam 4 lata - ale bez sportu, chociaż przed zerwaniem też go dużo nie było. W końcu jednak miałam dosyć niepewnego kolana, miałam 18 lat i chciałam w miarę normalnie funkcjonować, nawet kosztem kilkumiesięcznego męczenia się i rehabilitacji. Operacji nie żałuję, bolało, ale jak widać przeżyłam ;) Kolano nie jest może w idealnym stanie, ale takie pewnie już nigdy nie będzie. Jest lepiej, mogę trochę biegać, jeździć na rowerze bez obawy o kolano.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 3 cze 2012, o 22:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012, o 23:35
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: Actimedica Klinika Nowoczesnej Rehabilitacji
Krzysztof Adamowicz
ul.1-go Sierpnia 36B
02-134 Warszawa
www.actimedica.pl
kontakt@actimedica.pl
tel. 501 131 727
Witam,
kolano bez więzadła Krzyżowego przedniego nie jest w stanie poprawnie funkcjonować i w badaniach udowodniono, że niszczy się chrząstka, tak więc słusznie, że w końcu poddałaś się rekonstrukcji ACL.
Jeśli masz jakieś problemy z kolanem to powinnaś pójść do db ośrodka zajmującego się rehabilitacją sportową a gdybyś była w Warszawie zapraszam na konsultację - na hasło: forum rzepka dostaniesz 50% upust na konsultację

Pozdrawiam
Krzysztof Adamowicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 11 cze 2013, o 18:57 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2013, o 18:49
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witam, ja mam zerwane więzadło ACL i uszkodzoną łąkotkę miałem niestabilność kolana bóle kolan również były, ale po rehabilitacji na takim urządzeniu jak arpwave w lublinie, przestało mnie boleć to kolano stabilność powróciła teraz wydaje mi się że jest bardziej stabilna niż przed zerwaniem :D , teraz jeżdżę na nartach gram w piłkę czasami w siatkówkę i jest ok. naprawdę polecam taka rehabilitacje. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 15 cze 2013, o 12:58 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 09:20
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: zmiany zwyrodnieniowe
Cześć Rossoneri

bardzo zaciekawiła mnie ta metoda arpwave. Czy możesz opowiedzieć coś więcej? Trwało to rzeczywiście tylko 10 dni?
No i ciekawa jestem ile to kosztuje, bo jakoś nie mogę się doszukać :-)

Dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 16 cze 2013, o 21:32 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2013, o 18:49
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
rehabilitacja trwała 10 dni z 2 dniami przerwy czyli 12 dni, rehabilitacje miałem w lutym i jak do tej pory jest bardzo dobrze :) . rehabilitacja wyniosła mnie 2300 zł. podam adres strony www.arpwavepolska.pl .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 10 sty 2014, o 12:36 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2014, o 12:19
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
rossoneri napisał(a):
rehabilitacja trwała 10 dni z 2 dniami przerwy czyli 12 dni, rehabilitacje miałem w lutym i jak do tej pory jest bardzo dobrze :) . rehabilitacja wyniosła mnie 2300 zł. podam adres strony http://www.arpwavepolska.pl .


a co w przypadku braku poprawy? Zwracają pieniądze albo ich część? Rozumiem że każdy chce na chorych ludziach zarabiać... no ale cena za 2 tygodnie i bez gwarancji sukcesu to chyba jednak duży wydatek. A jeżeli jest to takie dobre, może fundusz nfz mógłbysię tym zainteresować...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 12 sty 2014, o 10:31 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
dececyla napisał(a):
a co w przypadku braku poprawy? Zwracają pieniądze albo ich część? Rozumiem że każdy chce na chorych ludziach zarabiać... no ale cena za 2 tygodnie i bez gwarancji sukcesu to chyba jednak duży wydatek. A jeżeli jest to takie dobre, może fundusz nfz mógłbysię tym zainteresować...


a czy w medycynie (jakiejkolwiek- nawet tej naturalnej) daje ktoś 100% gwarancji na poprawę? czy jeśli nie daje to czy to oznacza, że nie warto próbować?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja ACL - warto ???
PostNapisane: 17 lut 2014, o 15:27 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2013, o 19:53
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zerwane ACL
Witam,
Mam podobny dylemat jak założyciel posta, więzadło zerwałem w pażdzierniuku 2012 roku, lekarz po badaniu fizykalnym nie stwierdził niestabilności ja jej również nie odczuwałem to też z rekonsturkcją się nie spieszyłem i zapisałem się do kolejki na zabieg refundowany.
Czas minął i nie wiem co robić dać się pokroić czy nie? Gdybym odsczuwał niestabilność albo gdy by mnie to kolano bolało to niemiałbym wyjścia ale przez te prawie 1.5roku nic się nie dzieje, regularnie biegam mam na swoim kilka półmaratonów i ukończonych kilkanaście innych biegów, ćwicze na siłowni, pracuje fizycznie, moge swobodnie biegać po schodach.. Czasem wiadomo coś w tym kolanie zaboli ale żyć się da, jedyne czego nie moge robić, a chciałbym to grać w piłke, po kilku treningach i próbie nagłego nawrotu trzask w kolanie, pare dni kuśtykania (prawdopodobnie załatwiłem łąkotke boczną).

Konsultowałem się z kilkoma ortopedami m.in. ze sportowymi i każdy mówił mi co innego, "lepiej nie ruszać bo może być gorzej", "trzeba koniecznie zrobić rekonstukcje", "trudno powiedzieć"...
Podobno nie ma miarodajnych badań na zatrzymanie albo nawet spowolnienie procesów zwyrodnieniowych po rekonstukcji, a rzekomo takie więzadło po paru latach ulega rozciągnięciu - słowa cenionego ortopedy.

No i co tu zrobić? inna sprawa to na ile dobrze robią takie zabiegi w państwowych szpitalach?

Sport jest dla mnie ważny moje plany zawodowe są poniekąd z nim związane, chciałbym wrócić też do piłki, ale nie chce zostać za 5 bądź 20lat kaleką


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL