forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 19 maja 2010, o 11:11 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2009, o 12:42
Posty: 14
Lokalizacja: Toruń
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro w obu kolanach.
A bo lewe jest w zdecydowanie gorszym stanie. I tak jak pole magnetyczne i prąd działa p. bólowo na prawe kolano wystarczająco tak lewe trzeba było trochę podkręcić - byłaś na moim wątku tam pisałam że od lewego się zaczęło :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 19 maja 2010, o 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Rozumiem. :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 21 maja 2010, o 02:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Dzisiaj lekarz, bez większego przekonania proponował mi kwas hialuronowy zanim wykona zabieg na chrząstce i łąkotce, artroskopia ma ostatecznie dać odpowiedź jaki.Tak, żeby sobie pochodzić.
Też uważa, że wszystkie tego typu leki są sobie jakościowo równe i należy wybrać najtańszy czyli Go-On. W wypowiedziach wcześniej czytałam, że dobrze sobie coś wstrzelić po zabiegu chirurgicznym. :?: Mógłby ktoś to wytłumaczyć. Lepiej przed czy po? Drogi to biznes i chce to dobrze przemyśleć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 27 maja 2010, o 12:39 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mi lekarz tlumaczyl, ze lepiej na swiezo po, bo kiedy staw jest oczyszczony wieksze jest prawdopodobienstwo, ze zastrzyk przyniesie dobre efekty. No i ja mialam Synocrom wstrzykiwany po wlasnie, a efekt byl wrecz zdumiewajacy, naprawde nie sadzilam, ze to AZ tak pomoze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 27 maja 2010, o 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Dzięki, mam coraz więcej światła :idea: . Już na mój chłopski rozum pomyślałam, że lepiej to stosować aby zapobiec degeneracji chrząstki albo tak jak piszesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 2 cze 2010, o 14:49 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
ja jestem po synviscu i czekam na efekty... tylko wlasnie mnie zastanawia czy byl sens sie tak meczyc przed operacja ktora prawdopodobnie mnie czeka... z tego co slyszalam na efekty czeka sie ok 1 mies po ostatniej dawce wiec jeszcze 3 tyg i zobczymy... akurat wtedy tez am wizyte u ortopedy. dla osob ktore szykuja sie do zastrzyku w kolanko od razu dam dobra rade: nie napinajcie miesnia czworoglowego podczas aplikacji! ah.. i podobno trzeba po samym zastrzyku troche pozginac noge rzeby sie rozeszla substancja ale nie mozna przesadzic. za trzecim razem jak bylam to pielegniarka mi powiedziala zeby nie przeciazac nogi za bardzo przez pierwsze 1,5-2h czyli jak najmniej chodzic to potem mniej boli... szkoda ze dopiero wtedy sie o tym dowiedzialam ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 10 cze 2010, o 21:49 
czy podawanei zastrzyków boli ?
w jaka czesc kolana je podaja ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 10 cze 2010, o 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Ogólnie podawanie zastrzyku przynajmniej mnie nie boli. Chociaż to zależy od lekarza i miejsca w które się podaje i oczywiście od wytrzymałości pacjenta na takie rzeczy. Chyba przeważnie zastrzyki się podaje z przodu kolana w tej miejsca gdzie są nacięcia do artroskopii (z przodu kolana, pod rzepką bardziej między więzadłem rzepki są takie "miękkie" miejsca) ja miałam też dwa razy podawany zastrzyk bardziej z bocznej strony i z góry.
Przy podawaniu zastrzyku przeważnie czuje się ukłucie i można też mieć takie uczucie "rozpychania" podczas wstrzykiwania.

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 11 cze 2010, o 14:27 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
Bardzo roznie to jest z tym czy boli czy nie. Jak sie napiniesz to boli i to bardzo wiec przeba sie rozluznic. Tez zalezy od lekarza. No i tez to jest tak ze za
pierwszym razem podobno z reguly najgorzej bo kolano nie jest przygotowane i to szok dla organizmu. Przy drugiej dawce lubia robic sie powiklania i dluzej moze sie utrzymywac opuchlizna. Jezeli cwiczysz tez na rehabilitacji to spokojnie mozesz
nawet na drugi dzien po zastrzyku no chyba ze bedzie cie bolec to kolano (albo przy poprzedniej dawce ktora mialas bolalo) to jeszcze lepiej spytac sie lekarza bo mi np powiedziala zebym do 3 dawki nie cwiczyla jak 1,5 tyg po 2 mnie nadal bolalo. Po 3 mi powiedziala ze skoro nie bolalo to mam nie cwiczyc tydzien (minely 2 tyg ale rehabilitantka uwazala ze jeszcze nie). No i oczywiscie jezeli w wyznaczonym terminie kolejnej dawki bedzie cie jeszcze bolalo po poprzedniej to koniecznie powiedz lekarzowi!!! Wtedy moze byc
mozliwosc przesuniecia terminu na pozniej. Zastrzyk robi sie tak jak kolezanka powiedziala pod rzepka (w prawym kolanie po prawej w lewym po lewej stronie). Zastrzyk zazwyczaj wykonuje sie w pozycji siedzacej np ja siedzialam ze zwieszonymi nogami na wyzszej takiej lezance.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki
PostNapisane: 12 cze 2010, o 09:50 
Dziekuje za info :)
Zastanawiam sie czy warto taki zastrzyk sobei zrobić . Czy ten zastrzyk tylko likwiduje ból czy tez dziala na zasadzie ze spowalnia dalsze scieranie sie chrzastki ? Bo mam ból kolana ale z pelna ruchomoscia wiec nie wiem czy warto brac taki zastrzyk bo jesli potem sie okaze ze sie pogorszylo :-|
Bylem u lekarza na Kaminskeigo w szpitalu we Wroclawiu. Wszedzie sie czeka na nfz po 2 -3 meisiac e a u neigo 3 tygodnie na nfz dr Sokołowski . Powiedzial mi ze to sie samo zagoi jak rana dal oczywiscie farmakologie rehabilitacje i jak sie spytalem o zastrzyk to powiedzial ze moja decyzja i wstepnie sie zapisalem na ten zastrzyk na 16 lipca. Z tym ze chyba trzeba zasiegnac opinnie innego lekarza przed tym zastrzykiem bo sam nei wiem co robic. Mam jeszcze pytanie czy lekarz moze dac skierowanie na usg albo mri czyli rezonans i bylo by to wykonane na nfz wtedy ? Czy lekarz mzoe odmowic takeigo skierowania ? Czy jak sie idzie do lekarza prywatnie to czy lekarz np proponujac astroskopie moze ja wypisac na nfz czy skoro to prywatna wizyta to nie ma takiej mozliwosci.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL