forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból kolana prawego. Zdjęcie RTG, prośba o wstępną diagnozę.
PostNapisane: 21 gru 2010, o 12:56 
Offline

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 12:26
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 20.03.2007 - podejrzenie pęknięcia łękotki bocznej prawego kolana. Po 1.5 miesiąca "zaleczone". Od miesiąca ból (kłucie)z lewej strony kolana prawego, przechodzący do środka.
Witam.
Mam na imię Tomek i mam 21 lat. 20.03.2010r. po lekcji w-f poczułem okropny ból w prawym kolanie. Ból z minuty na minute się nasilał aż do momentu gdy nie mogłem prawie w ogóle chodzić. Na pogotowiu na zdjęciu RTG nie nic było widać. W USG chirurg znalazł pękniecie łękotki bocznej ale nie był pewien. Wsadzili mi nogę w gips i po miesiącu pojechałem na zdjęcie. Po zdjęciu gipsu ból znikł ale smarowałem kolano maścią Fastum przez jakiś czas. Po miesiącu pojechałem na kolejną wizytę ale nic się nie działo więc leczenie zostało zakończone.
Około miesiąca temu po większym wysiłku (dyskoteka czy praca) czułem ból w tymże kolanie. Po 2 tygodniach stał się on tak uciążliwy, że nawet podczas siedzenia za biurkiem mnie bolało. Nie mogłem mieć wyprostowanej nogi czy zgiętej bo "kuło" z lewej strony kolana albo tak na "środku". Po wizycie u lekarza rodzinnego dostałem skierowanie ma prześwietlenie RTG i do ortopedy. Na początkowe leczenie otrzymałem receptę na lek "Majamil prolongnatum 100mg" oraz maść "Butapirazol 50mg/g". Ból lekko się cofnął ale nie całkowicie. Mogę prowadzić auto ale wraz we wcześniej wymienionych sytuacjach boli (ale już tak bardzo nie). Na ulotce przeczytałem, że Butapirazol można stosować maksymalnie 7 dni więc zastąpiłem ją maścią "Ketonal Lek 25mg/g". Po Ketonalu ból praktycznie ustąpił.
Dziś odebrałem zdjęcia RTG. Na opisie widnieje:
"Wyostrzenie guzków wyniosłości międzykłykciowej"
"Przedziały stawowe niezwęzone"
Oto zdjęcia:
Obrazek
Obrazek

Na niektórych stronach znalazłem, że "Wyostrzenie guzków wyniosłości międzykłykciowej" może być początkiem choroby zwyrodnieniowej więc się trochę przestraszyłem. Jako, że wizytę u ortopedy mam 19 stycznia (ah nasza służba zdrowia...), proszę o opinię. Jestem laikiem w sprawach "kolanowych" i nie wiedziałem do końca, w którym temacie umieścić mój problem. Jeżeli źle umieściłem, to przepraszam.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Tomasz
Kod:
[code][code][img][img][/img][/img][/code][/code]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból kolana prawego. Zdjęcie RTG, prośba o wstępną diagnozę.
PostNapisane: 26 gru 2010, o 00:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Tomek

diagnozę lepiej jednak zostawić lekarzom. Wyostrzenie guzków rzeczywiście może być początkiem choroby zwyrodnieniowej, ale niekoniecznie ono samo w sobie musi Cię najbardziej przerażać. Występuje ono u wielu osób - u mnie zostało stwierdzone również w wieku dwudziestu paru lat. Na pewno jednak, sądząc z całej Twojej historii, masz szansę na chorobę zwyrodnieniową. Poszukaj dobrego lekarza od kolan (może znajdziesz sportowego, ten w przychodni niekoniecznie jest dobrym adresem), zrób USG, rezonans w razie potrzeby, poczytaj o tym jak ważna jest właściwa rehabilitacja (wiele pisaliśmy na tym forum). Środki przeciwzapalne (maści, tabletki) pomogą doraźnie, ale Cie nie wyleczą - nie daj się nimi zbyć. Wygląda na to, że musisz trochę powalczyć. Ale jesteś młody, a dobrych lekarzy co raz więcej - szanse zna zwycięstwo są więc duże :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL