forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dr Walczak
PostNapisane: 7 sty 2011, o 01:23 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Polecam dr Walczaka. Dobry ortopeda. Rozmowny, fachowy, traktuje każdego pacjenta z takim samym zaangażowaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Walczak
PostNapisane: 9 sty 2011, o 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dzięki, Colora. A napiszesz nam troszkę więcej - na czym polegało Twoje leczenie (zabieg, rehabilitacja), były dobre efekty, itd? Poznaniacy na pewno będą zainteresowani :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Walczak
PostNapisane: 9 sty 2011, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Pomógł mi jeśli chodzi o boczne przyparcie rzepki, wskazał na zaburzenia siły mięśni, co mówiąc szczerze nie było łatwe w Poznaniu ponieważ wszyscy inni lekarze mówili tylko : chondromalacja, chondromalacja... A ten Pan doktor powiedział że chondromalacja nie jest źródłem bólu w moim przypadku, tylko zaburzenia siły miesni:) Niby oczywiste...
Wiem od znajomych że jest to dobry ortopeda również w przypadku zerwania więzadeł czy urazów łąkotki. także polecam. chociaż powiem szczerze ze szukam dalej lekarza w Poznaniu który wykona mi testy o których tutaj czytałam, takie jak "z palcem";) czy zdjęcie ułożenia rzepki, albo usg dobre. ale w poznaniu trudno jest. podobnie z rehabilitacją nie jest łatwo. aktualnie szukam miejsca gdzie będę mogła stymulować głowę przyśrodkową impulsami elektryczymi. będę informować o rezultatach poszukiwań:)
i zachęcam Wielkopolan do wpisów w tym dziale bo jakoś biednie... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Walczak
PostNapisane: 9 sty 2011, o 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Powodzenia, Colora. Jeśli można coś radzić - do tego testu z palcem nie przywiązuj aż takiej wagi, wśród wielu lekarzy, których odwiedziłam wykonał go tylko jeden i tak jak pisałam raczej nie jest to standardowa metoda diagnostyczna.
Jeśli masz stwierdzoną nierównowagę mięśniową, a wcześniej lekarze nie widzieli nic prócz chondromalacji, to przede wszystkim nie czekaj z odpowiednim programem ćwiczeń. Rower i basen, o których wspominałaś mogą nie być wystarczające. Elektrostymulacja też jest raczej środkiem wspomagającym (i nie wszyscy rehabilitanci ją stosują), a już na pewno nie zastąpi ćwiczeń.

Chciałam Ci polecić Reha Sport w Poznaniu, ale zobaczyłam, że dr Walczak przyjmuje właśnie tam. Wygląda więc, że jesteś w dobrych rękach. Tam, mam nadzieję, potrafią Ci zapewnić fachową rehabilitację, łącznie z elektrostymulacją. No chyba, że jest inaczej?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Walczak
PostNapisane: 14 sty 2011, o 20:08 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Miałam już rehabilitację ale ją przerwałam ponieważ po pewnym czasie nie czułam znacznej poprawy i nie podobał mi sie kontakt z rehabilitantem. Do pewnego momentu było coraz lepiej, a potem jakby się to wszystko zatrzymało, poza tym czułam że pan rehabilitant nie przykłada się do pracy nade mną tak jakbym chciała, a kontakt z nim był dosyć trudny.

Dr Walczak przyjmuje też w innej klinice i własnie tam chodzę. Byłam w Rehasporcie na pierwszej mojej wizycie u ortopedy (dr Piontka) i nie byłam zadowolona.

Teraz szukam kogoś kto mi powie dokładnie co mi jest bo choć minął rok od urazu to ja nadal nie wiem czemu mnie boli po przyśrodkowej stronie kolana ( rezonans nic nie wykazał). Oraz szukam kogoś kto mi pomoże naprowadzic moje rzepki na własciwy tor i pokonać jeżdżenie po boku kolana ( ja dosłownie czuję jak mięsień mi ciągnie rzepkę w bok).

I dziękuję za życzenie powodzenia:)
Nawzajem Ewo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Walczak
PostNapisane: 5 lis 2013, o 12:18 
Offline

Dołączył(a): 5 lis 2013, o 09:42
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Czy ten doktor daje jakieś gwarancje na wykonane przez siebie zabiegi? Jak wygląda z nim współpraca po zabiegu? Co w przypadku nieudanego zabiegu? Czy poprawki są wliczone w cenę? Z zasięgniętych informacji dowiedziałam się że ceny za usługi i zabiegi są na podobnie wyskim poziomie jak w rehasporcie. Dlatego pytam o jakość tych usług czy jest adekwatna do wysokiej ceny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dr Walczak
PostNapisane: 16 sty 2014, o 06:38 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2014, o 04:50
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
ogólnie w poznaniu z ortopedią jest słabo. Szpital ortopedyczny (z ortopedia ma chyba tylko wspolną nazwę?) na Degi oferuje wizytę u specjalisty na nfz 1 ortopede do ktorego zeby sie dostac to można nie doczekać... poza tym tak jak pisze Colora że inni ortopedzi jej tylko powtarzali bezmyślnie że chondo i chondro... Zresztą nie tak dawno była sprawa jak pomylono pacjentowi kolana i "zoperowano" zdrowe w jakimś szpitalu w poznaniu bo "wymagało leczenia". Tak więc jest ciężko znaleźć fachowca z prawdziwego zdarzenia niż "specjaliste" . Rehasportu równiez nie polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL