forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zespół bocznego szelfu rzepki...
PostNapisane: 27 lut 2011, o 23:13 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2011, o 20:30
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zespół bocznego szelfu rzepki
Witajcie,
Skopiowałam mój post z innego działu licząc na zauważenie ...:-).
Szukałam na forum opisu tego schorzenia, ale nigdzie nie znalazłam, w samym internecie też niewiele piszą, dlatego cieszę się że znalazłam się tu z nadzieją że dowiem się czegoś więcej .
Czy słyszeliście o zespole bocznego szelfu rzepki? Od jakiegoś czasu boli mnie kolano, najpierw był to ból typu reumatycznego, później bolało kolano przy podnoszeniu nogi a teraz boli nawet przy "nicnierobieniu" . Ból raz jest mniejszy, raz większy, towarzyszy mu również ból biodra... Byłam u lekarza, który postawił powyższą diagnozę i dodał że już dawno nie widział takich rzepek...tzn. skierowanych jakby do wewnątrz, a nie jak powinno być ulożonych na wprost na środku kolana. Póki co przepisał serię 10 zastrzyków do kolana Zeel Heel. Niestety muszę czekać 2 tygodnie bo mój lekarz wyjeżdża na urlop i do tego czasu ratować się maścią.... Wiem, że takie zastrzyki wykonują tylko lekarze specjaliści, dlatego albo poczekam, albo poniosę koszt kolejnej wizyty u innego specjalisty (uzależniam to od nasilenia bólu - wolałabym wytrzymać do powrotu mojego lekarza).
Piszę tutaj bo niestety nie spytałam lekarza jak bolesne są to zastrzyki a ja panicznie boję się igieł . Na pewno przeżyję, ale wolałabym wiedzieć czego się spodziewać:-). Poza tym czy możecie mi pomóc w kwestii wiedzy merytorycznej na temat tego schorzenia, a także co można robić a czego nie? Trochę mnie martwi ten stan bo jestem osobą czynną fizycznie i nie bardzo widzę perspektywę 2 tygodni bez sportu....
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół bocznego szelfu rzepki...
PostNapisane: 28 lut 2011, o 09:42 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Hej Roxanne,
ja się nie spotkałam nigdy z takim określeniem.
Co do zastrzyków - każdy z nas inaczej odczuwa ból. U mnie 4 zastrzyki na 5 były praktycznie bezbolesne. Nie bój się jednak, bo w sumie nie ma czego. Igły są naprawdę cienkie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół bocznego szelfu rzepki...
PostNapisane: 28 lut 2011, o 10:06 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2011, o 20:30
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zespół bocznego szelfu rzepki
Dziękuję za kilka słów pocieszenia :-).
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zespół bocznego szelfu rzepki...
PostNapisane: 1 mar 2011, o 10:41 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Myślę, że szelf to po prostu ułożenie rzepki w bocznym pochyleniu. Usprawnianie porównywalne z opisywanym wielokrotnie bocznym przyparciem rzepki (http://www.centrum-synergia.pl/programy.html#Boczne przyparcie rzepki). Ważne spostrzeżenie, na które zwróciłaś uwagę - ból biodra. Bardzo często problem z kolanem wywołują zaburzenia biomechaniczne w stawie biodrowym (przede wszystkim ograniczenia rotacji). Praca nad przywróceniem prawidłowej funkcji stawu biodrowego daje bardzo dobre rezultaty w dysysfunkcjach kolan.
Zeel to homeopatyk, nie daje skutków ubocznych. Stosowany łącznie z fizjoterapią bardzo ładnie ja wspomaga. Myślę, ze specjalnie nie boli, bo jego konsystencja jest bardzo wodnista.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL