forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki a gips
PostNapisane: 12 gru 2010, o 19:36 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Folenka nie stój od 4 rano tylko uderz od razu do gabinetu lekarza albo do pielęgniarki która z nim współpracuje ;) Dziwne że stabilizator z otworem na rzepkę Cię uciska... Trzymam kciuki żebyś szybko sobie wszystko wyjaśniła. No i może rzeczywiście warto uderzyć do dra Czyrnego (jak pisałaś w innym dziale). Dawaj znać co i jak. A póki co poszukaj jeszcze odpowiedniego fizjoterapeuty ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki a gips
PostNapisane: 25 cze 2011, o 11:13 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2011, o 11:08
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwichnięcie rzepki
witam :) tydzień temu na komersie zwichnęłam sobie rzepkę. naczytałam się trochę na ten temat i nie każdy jest zwolennikiem gipsu w tym przypadku. rzecz polega na tym, ze od tygodnia nie mam prawa się ruszać z łóżka, gdyż takie było zalecenie lekarza zakładającego mi gips. pod dwóch tyg. noszenia gipsu mam zgłosić się do kontroli.boję się, że wsadzenie mi npogi w gips było niepotrzebne, co spowoduje u mnie zwichnięcia nawykowe rzepki.doradźcie mi coś w tej sytuacji, gdyż trochę ze mne wiercipięta, mam 16 lat i nie mam ochoty uważać na siebie do końca życia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki a gips
PostNapisane: 25 cze 2011, o 12:13 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Tu nie chodzi o to, że będziesz mieć nawykowe zwichnięcie rzepki po gipsie tylko o to, że dużo trudniej jest rehabilitować potem nogę, a poza tym dochodzi do zaniku mięśni, które tą rzepkę stabilizują... Ot tyle.. Najlepiej jakby rodzice zabrali Cię do jakiegoś innego specjalisty nim upłynie 2 tygodnie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki a gips
PostNapisane: 25 cze 2011, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2011, o 11:08
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwichnięcie rzepki
w takim razie czy jest nadzieja ot, szansa na to, że rzepka nie uległa stałemu urazowi i nie będzie "wyskakwiać" więcej razy? i jak długo trwa rehabilitacja nogi po zdjęciu gipsu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki a gips
PostNapisane: 25 cze 2011, o 21:04 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Szansa jest ;) A rehabilitacja jest zależna od indywidualnych cech każdego rehabilitowanego a także od tego jak będzie prowadzona ;) Najlepiej by było jakbyś trafiła na dobrego fizjoterapeutę - nie masz 18 lat więc oddziały dziecięce Cię obejmują, a tam z reguły są świetni ludzie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki a gips
PostNapisane: 25 cze 2011, o 23:03 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2011, o 11:08
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwichnięcie rzepki
czyli jest szansa na to, że więcej razy mi nie wyskoczy? i wiele zależy ode mnie, muszę ćwiczyć itp. czy np. mogę ćwiczyć mięśnie w gipsie, żeby nie były do końca zastygnięte. i czy ratuje mnie to, że noga w gipsie mi nie puchnie ani nie potrzebowałam punkcji ani nic z tych rzeczy, bo w wielu przypadkach sytuacja była bardziej skomplikowana niż ta, w której ja się znajduję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki a gips
PostNapisane: 26 cze 2011, o 07:39 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Najlepiej jak porozmawiasz z lekarzem ;) On powinien udzielić Ci informacji na wszystkie dręczące cię pytania ;) Bądź dobrej myśli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL