forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gęsia stopka
PostNapisane: 26 sie 2009, o 13:58 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Zakladalam juz ten temat na starym forum, moze tutaj znajdzie sie ktos kto wie jak sobie z tego typu problemem poradzic? Owa gesia stopka dokucza mi od mojej ostatniej operacji (maj 2009, dokrecanie sruby po rekonstrukcji i zcinanie naroslej kosci) podczas, ktorej zostala najprawdopodobniej podrazniona. Probowalam roznych rzeczy, zupelnie bezskutecznie. Lekarz zaproponowal leczenie sterydami, ale nie jestem do konca do tego przekonana...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 26 sie 2009, o 15:03 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, o 12:17
Posty: 63
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Gęsia stopka generalnie dobrze reaguje na ostrzykniecie sterydami, więc może warto spróbować. Ważne jest tylko by nie przekraczać dawki 3 ostrzyknięć na rok. A czego już w ogóle próbowałaś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 27 sie 2009, o 10:31 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Pfff, tapingu, odpowiedniego rozciagania miesni, pracy z punktami spustowymi (lod/igly). Wlasnie kiedy wszystkie te metody zawodzily lekarz zaproponowal podanie sterydu. Mialam sie zastanowic i w razie czego umowic, ale nie bylo kiedy, a teraz jest duzo gorzej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 27 sie 2009, o 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dla referencji link do tematu na forumowisku: http://chondromalacja.forumowisko.net/post/912.htm#912

Aneeke, jak ja zazdroszczę Ci tych 25 km na rowerze :-)!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 28 sie 2009, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, o 12:17
Posty: 63
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jak dotąd wypróbowałam:
1. laser + magnetronik + NLPZ (niestety równocześnie z ćwiczeniami w UGUL-u z obciążeniem - nie polecam!)
2. nakłukcie + ostrzyknięcie sterydem
3. nakłucie w celu usunięcia płynu z kaletki
4. taping + miejscowa krioterapia
5. stretching mm. kulszowo-goleniowych

I NIC, dlatego drugiej nogi nawet nie ruszam :/

A wracając do Twojego problemu to może w czasie jazdy na rowerze ustawiasz kolana w lekkim skoślawieniu, stąd to zaostrzenie dolegliwości? Zresztą moim skromnym zdaniem 25 km dla gęsiej stopki w stanie zapalnym to stanowczo za dużo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 28 sie 2009, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Coz, w sumie ostatnio nie mialam czasu raczej jezdzci. Robilam standardowe cwiczenia codziennie, a potem praca, ktora tez zapewne nie pomaga... Wczoraj bylo wyjatkowo ciezko i dzis cierpie. W zasadzie w przyszlym tygodniu musze sie juz gdzies z tym wybrac bo jak juz boli podczas zwyklego chodzenia to znaczy, ze nie jest zbyt dobrze. Echhhh, a juz myslalam, ze na jakis czas zapomne o moim kolanie i skupie sie dla odmiany na czyms innym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 28 sie 2009, o 22:50 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, o 12:17
Posty: 63
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
No to spróbuj sterydu ja niestety po jednej próbie zaprzestałam, bo mam całkowity zakaz używania sterydów, ale ból wygrał z zaleceniami ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 13:21 
Offline

Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 12:56
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
aneeke-jak wiesz mi ona tez się przypałętała :D zalecenie(nie ćwiczyć,przeciwbólowe tabletki+okłady zimne)-powiem że są dni kiedy jest spuchnięta i boli,a dni kiedy jest ok.10 .09 idę na kontrolę,jak nie pomoże to sterydy.Mam nadzieję,że pomoże odpoczynek.Nie wiem czy już wrócę do pracy,czy jeszcze nie,ale wiem że w mojej pracy muszę byc całkowicie sprawna,bo nikt się mnie nie zapyta"może chcesz odpocząć".
Czy orientuje się ktoś ile kosztują sterydy i jakie najlepiej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 13:31 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, o 12:17
Posty: 63
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Zazwyczaj ostrzykują diprophosem, cena jakieś 4 zł za 5 ampułek, ale myślę, że lekarz posiada ten lek i nie trzeba przynosić swojego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gęsia stopka
PostNapisane: 12 wrz 2009, o 11:17 
Offline

Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 12:56
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
byłam u lekarza,niestety dalej mam gęsią stopkę-nie wyleczyła się:(.Teraz dostałam tabletki Rantudil forte,mam brać,a jak nie pomoże to za 2 tyg sterydy:(
mam nadzieję,że pomoże,jestem już na zwolnieniu od maja do października,w pracy się o mnie dopytują.Nie wiem czemu teraz tak długo po tamtych artroskopiach wracałam po 8 tyg do pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL