forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 6 cze 2011, o 18:25 
Offline

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:56
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem z kolanem
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem, przeszukiwałem forum w tej kategorii jednak, ciekaw jestem jakiś świeższych opini oraz doświadczeń.

Czego dotyczy mój problem:
2 miesiące temu podczas gry w piłkę nożną, upadłem. Grałem dalej, chodź bolało mnie kolano + czworogłowy uda. Następnego dnia z rana, nie potrafiłem normalnie chodzić kulałem. Po 2 dniach postanowiłem iść do lekarza. Tego samego dnia jeszcze byłem u ortopedy z RTG. Badanie nic nie wykazało, ortopeda przepisał mi Reparil-Gel + Apro-Napro 500 bodajrze. Po 2 dniach, jak ręką odjął ból minął. Przez tydzień oszczędzałem się ( nie biegałem, 0 roweru, 0 basenu ). Wróciłem na boisko, po meczu ból wrócił. 2 dni na tabletce, ból mija. Dyskomfort w kolanie pozostaje. Wizyta u innego ortopedy. Polecił mi stosować nadal maść na udo, a z kolanem ( stwierdził że mogę mieć uszkodzoną łąkotkę ). Udo przestało boleć, kolano oszczędzałem, BOLI TYLKO PRZY PRZYSIADZIE GŁĘBOKIM. Tak normalnie chodzę, biegam, rower. Kolejna wizyta u tego samego ortopedy, polecił mi 2 leki. Strucum i Arthrylem ( jak w temacie ). Leki są drogie, jak wiecie. Czytałem opinie ( starsze i nowsze ) ( tu i ówdzie ), i moje pytanie. Czy w moim przypadku mogły by mi pomóc ? Za 6 tygodni mam się zgłosić. Czytałem że powodują straszne zniszczenia w organizmie. Mam 21 lat, aktywnie spędzam czas, nie jest mi na rękę. Wolę nie robić przysiadów ( a zrobie bez problemowo ale na dłuższą metę nie przyjemne to jest ) a żyć pełnią. Nie chcę ich brać, po 6 tygodniach jak nie pomogą mam mieć artroskopię. Czy może spróbować z lekami, a może jakaś jonofereza ( można to na kolano robić ?). Co kolwiek innego byle nie faszerować się lekami czy suplementami. Proszę, napiszcie opinie czy w takim zestawieniu te leki mogą pomóc, czy będą duże skutki uboczne, jakie jest wasze zdanie o tych lekach.
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:39 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2010, o 19:44
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Chłopie, śmigaj na badanie USG sprawdzisz czy Ci nie wysiadła łękotka, szkoda twojego organizmu na leki... Mnie rypały oba kolana niemiłośiernie i nigdy nie zjadłem, żadnego świnstwa przeciwbólowego ! Kilku ortopedów w prywatnych gabinetach, nie w szpitalu zawsze odradzało mi takich specyfików... Kup sobie jakiś suplement na wzmocnienie stawów i śmigaj na USG, wszystko Ci pięknie wyjdzie odnośnie tych łękotek i sprawdzi Ci wiązadła :) Tylko proponuje iść prywatnie, bo w szpitalu będą Cie ewidentnie zwodzić. Pozdro !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 7 cze 2011, o 06:50 
Offline

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:56
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem z kolanem
łąkotka, takie było jedno z podejrzeń lekarza. Aktualnie robie to co lubie czyli aktywnie spędzam czas, podczas tego nic mnie nie boli. USG dobry pomysł, dziś będę walczył :D A jaki suplement masz na myśli ? Jakaś glucosamina ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 7 cze 2011, o 15:11 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2010, o 19:44
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ja łykam Animal Flex, więcej informacji o tym suplemencie masz w dziale leki, suplementy czy jakoś tak... Pozdro !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 7 cze 2011, o 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
O Arthrylu (lek nazywa się Arthryl a nie Arthrylem) też znajdziesz informacje w dziale "Leki, suplementy, diety" i przekonasz się, że to jest po prostu glukozamina a nie typowy lek przecwizapalny/przeciwbólowy.
Podobnie Structum, zawiera substancję, która ma odżywiać chrząstkę, a nie jest lekiem przeciwbólowym.

Przejrzyj dokładniej ten dział.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 8 cze 2011, o 21:16 
Offline

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:56
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem z kolanem
dzięki Ewa, przejrzałem dokładniej dział.
niestety z USG póki co nie wyszło ale jeszcze będę walczył
Postanowiłem spróbować z tabsami. Ale ciut zmieniłem recepte na:
Structum i Artresan 1 Day ( ta sama dawka siarczanu glukozaminy co Arthryl a cena 33zł )
6 tygodniowa kuracja
w międzyczasie spróbuję USG załatwić i jonofereze ( rodzice mieli podobno dobra rzecz ) i nie mam zamiaru rezygnować z biegania, roweru czy pływania. Kiedyś słyszałem o człowieku który od iluś lat boryka się z rakiem ( białaczka ). Miał już dawno odejść, teraz pisze jakiś blog internetowy i pomaga przeżyć każdy dzień innym, spanikowanym. Robi to co lubi i też mam zamiar nie zapychać psychiki pierdołami że nie mogę, nie dam rady.
jeśli będzie ktoś zainteresowany, temat zostanie, podzielę się wrażeniami po kuracji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 19 cze 2011, o 16:13 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
Jaskier napisał(a):
Animal Flex, więcej informacji o tym suplemencie masz w dziale leki, suplementy czy jakoś tak... Pozdro !


Ja Animala Flex`a łykam coś ze 4 tygodnie, jako uzupełnienie programu rehabilitacyjnego od dwóch tygodni. Coś tam pomaga ponieważ mięśnie nie są już tak słabe.... ale sądzę że jest to efekt kinezyterapii niż samego AF.
Structum odstawiłem jak zacząłem łykać AF gdyż uznałem że ten miks (AF+Structum=9tabsów) to o jedną tabletkę za dużo :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 6 lip 2011, o 22:43 
Offline

Dołączył(a): 9 paź 2010, o 19:59
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
Zażywałem Structum przez 2 miesiące - zero efektu. Problemy "z chrząstką", jak tu można przeczytać na forum, tak naprawdę miewają przyczynę gdzie indziej - musisz się porządnie przebadać (USG, rezonans).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 10 lip 2011, o 09:08 
Offline

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:56
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem z kolanem
Koniec łykania tabsów.
Wczoraj skończyłem kurację zaleconą przez lekarza.
Efekt? Nie boli, mogę spokojniej cupać, dłużej wytrzymywać, na pewno nie jest w pełni wyleczone ale jest poprawa. Dodam że nie oszczędzałem się, grałem w piłkę nożną która mi to zrobiła, pływałem, biegałem, jeździłem na rowerze i nadal to robię.

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy sie wypowiedzieli w temacie :)

Proszę moderatora o zamknięcie tematu :)
Pozdrawiam i zdrowia dla wszystkich :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Structum i Arthrylem
PostNapisane: 10 lip 2011, o 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dziękujemy za relację, Pepe. Super, że Ci pomogło i miejmy nadzieję, że to właśnie te "tabsy". Uważaj na siebie :-). Nie ma powodu zamykać wątku - niech sobie będzie :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL