forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 20 paź 2011, o 12:32 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Asia, przede wszystkim idź na konsultacje do drugiego lekarza, ja na przykładzie swoim i znajomych widzę, że odsetek ortopedów znających się na kolanach to tak mniej więcej 15%-20%. Nie żartuję... Druga sprawa - rehabilitacja - jeżeli to tylko możliwe jest bardzo zalecana przed zabiegiem - im silniejsze i sprawniejsze masz nogi kładąc się na stół operacyjny tym szybciej później wracasz do zdrowia.

BTW kumpel w pracy miał wycinany fałd i po dwóch miesiącach grał w piłkę, więc te pół roku przerwy to może trochę nad wyrost...

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 20 paź 2011, o 20:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011, o 18:11
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
BTW kumpel w pracy miał wycinany fałd i po dwóch miesiącach grał w piłkę, więc te pół roku przerwy to może trochę nad wyrost...

już wyjaśniam... pół roku, ponieważ ja będę miała dwie operacje na dwa kolana, a niestety nie można zrobić obydwóch w tym samy czasie, bo muszę przecież jakoś funkcjonować. ;)

tak, niestety. Podczas wizyty u lekarza powiedziałam, że teraz to już mi tylko basen został, ortopeda odpowiedział, że przy leczeniu jakiekolwiek sport jest wykluczony,nawet pływanie! :cry:

ale dzięki za wsparcie :D ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 21 paź 2011, o 06:25 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Asiu - Paweł ma rację, skonsultuj to jeszcze z jednym lekarzem, operacja to naprawdę ostateczność ostateczności. Wiele rzeczy da się "wyleczyć" beż użycia noża, ale do tego potrzebny jest naprawdę bardzo dobry fizjoterapeuta. No i jak każdy z nas tutaj już doświadczył - ćwiczenia przed operacją są bardzo ważne ze względu na budowanie masy mięśniowej, która po operacji siłą rzeczy spada, bo nie ruszamy nogą ;)

Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 21 paź 2011, o 19:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011, o 18:11
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
ćwiczenia... to znaczy jakie??...lekarz powiedział, że teraz powinnam nie ćwiczyć wogóle, dopóki nie będzie po wszystkim, po całym leczeniu:(
jakie ćwiczenia byłyby dobre??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 22 paź 2011, o 11:33 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Asiu, przez internet nikt nie będzie Cię leczył. Napiszę jeszcze raz co ja bym zrobił na Twoim miejscu:
1. Konsultacja u drugiego DOBREGO lekarza (np. dr. Chomicki-Bindas, przyjmuje zdaje się w ORTOREHu)
2. Wizyta u DOBREGO fizjoterapeuty - to on Ci ma powiedzieć jakie ćwiczenia możesz robić przed ew. operacją (wydaje mi się, że izomeryczne i lekkie rozciąganie byłyby OK, ale ja nie jestem medykiem)

Widzę, że mieszkasz w Warszawie, więc z dostępem do wyżej wymienionych nie powinno być najmniejszego problemu.

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 22 paź 2011, o 13:52 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Zgadzam sie z Paffcie :lol: Jezeli mieszkasz w W-Wa udaj sie do dr.Czyrnego on zrobi ci usg i wszystko bedziesz wiedziec.Odnosnie rehabilitacji udalbym sie do K.Adamowicza,jezeli dobrze pamietam nazwisko.Radze ci samej nie cwiczyc bo sam sie przekonalem co to znaczy.Ostatnio sie dowiedzialem ze bol kolana,kregoslupa i lokiec tenisity "moze byc" spowodowany zlym ustawieniem miednicy.Wszystkiego dowiesz sie u Dobrego Fizjoterapeuty.

pozdrawiam

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 22 paź 2011, o 19:31 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
hak napisał(a):
Ostatnio sie dowiedzialem ze bol kolana,kregoslupa i lokiec tenisity "moze byc" spowodowany zlym ustawieniem miednicy


Ooo...... temat świeży u mnie właśnie. Dzisiaj miałem ustawiany kręgosłup (ale mnie terapeuta łamał aż strzelało!!!). Czyli dowidziałem się iż same ćwiczenia izometryczne na konflikt rzepkowo udowy mogą nie wystarczyć. Mój przypadek to masa przykurczów od miednicy w górę czyli miałem mobilizację stawów krzyżowo biodrowych, mobilizację tkanek wzdłuż kręgosłupa, mobilizację bioder...... a jutro praca manualna nad złym ustawieniem miednicy. Mam nadzieje że to są naprawde zródła problemów z kolanami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 22 paź 2011, o 20:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
rowniez jestem w kregu osob m.in. z krzywa miednica i krotsza noga . Szkoda ze po 6 latach cierpienia i tylu operacjach sie o tym dowiedziala :(

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 25 paź 2011, o 18:11 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Moj fizjoterapeuta zawsze mi powtarzal ze bol kolana to skutek a nie przyczyna.Szczegolnie kazal mi wzmacniac brzuch(najbardziej dolny) plus miesnie dna miednicy.Co do cwiczen izometrycznych sa one dobre napoczatku rehabilitacji.Pozniej zastepuje sie je bardziej wymagajacymi cwiczeniami.Jako ciekawostke dodam ze kilka lat temu byl pilkarz ktory bardzo narzekal na bol kolana.Leczylo go kilku wybitnych specjalistow,z problemem borykal sie dwa lata.Dopiero ostatni posprawdzal wszystkie stawy i okazalo sie ze mial zle wstawiona plombe.Poprawil zeba i bol minal.

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: fałd podrzepkowy i łokieć tenisisty
PostNapisane: 26 paź 2011, o 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011, o 18:11
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
poszłam za radą i umówiłam się na wizytę...po spotkaniu z (drugim) lekarzem jestem naprawdę zdezoriętowana :?
diagnoza jest zupełnie inna niż poprzedniego lekarza!!!(dopiero teraz się przekonałam jak to naprawdę jest z tymi lekarzami :D )
ten powiedział, że bóle są skutkiem przeciążenia. Powiedział, że jako młoda osoba, która tyle trenuje jest narażona na takie dolegliwości. A jeśli chodzi o chondromalację- to, że jest to wina ...przeprostu w kolanie?? tak to się nazywa?? nie wiem, tak powiedział i przepisał mi leki... a teraz zamierzam iść do jeszcze jednego, żeby potwierdził którąś z tych hipotez :D

Kiedy czytam, że taki problem może być diagnozowany przez nawet LATA!!! to nie chce mi się nawet myśleć o tym, że dopóki sie tego nie wyleczy nie można ćwiczyć. Niestety drugi lekarz również mi zabronił. Tyle, że dodatkowo kazał w przyszłości mocno ograniczyć sport :( :( :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL