forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsze zwichnięcie rzepki a powrót do sprawności
PostNapisane: 18 lis 2011, o 23:05 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2011, o 22:54
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwichnięcie prawej rzepki, rozwłóknienie troczków przyśrodkowych.
Witam.
Przeglądam forum już od jakiegoś czasu (tzn. od urazu) i postanowiłem się wreszcie zarejestrować i poznać Waszą opinię, jeśli można o taką prosić.

Ale od początku. Mam 22 lata i od 1,5 roku trenuję sztuki walki (konkretnie ninjitsu). 5 tygodni temu, na treningu przydarzyło się to, czego się obawiałem. Kolano zgięło się nie do końca tak jak powinno. Rzepka przesunęła się na zewnątrz, po czym od razu wróciła na miejsce. Diagnoza ortopedy na ostrym dyżurze - zwichnięcie rzepki, duży obrzęk. Oczywiście chciał mnie wcisnąć w gips, ale uprzejmie podziękowałem.
Byłem na USG. Jedyne co złego wykazało to "Troczki przyśrodkowe i MPFL - uszkodzenie o typie rozwłóknienia przyczepu dalszego, niewydolne, bez uszkodzenia awulsyjnego". Reszta w porządku. Brak szkodzeń kości, brak ciał wolnych itd.

Od tygodnia chodzę już bez ortezy i bez kul, a dziś dostałem skierowanie na rehabilitację. Moje pytanie jest takie. Jaka jest Waszym zdaniem szansa na powrót do aktywnego uprawiania sportu (amatorsko)? Ruchomość kolana się poprawia z dnia na dzień (dziś dochodzi już do 100-105 stopni zgięcia), choć schody dalej nie należą do najłatwiejszych przeszkód terenowych. Czy zakładając, że na moich treningach spory nacisk kładzie się na wzmocnienie mięśni ud jest szansa na powrót do sprawności?

(jeśli pominąłem jakieś ważne informację chętnie wszystko dopiszę)
Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady i opinie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL