forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 7 wrz 2009, o 23:41 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Soltys, porownujac to co piszesz, do moich wlasnych doswiadczen to po stronie przysrodkowej, w okolicy, ktora wskazujesz wyrazny bol dawaly mi:
- wykrecajaca sie sruba po rekonstrukcji, ktora to mi dokrecono i oczyszczono kosc z narosli (wtedy tez czuc bylo pod skora zgrubienie, na poczatku gdy sruba przechodzila przez tkanki pojawil sie rowniez ostry stan zapalny)
- gesia stopka, ktora zaczela szwankowac wlasnie po dokrecaniu owej sruby.
Absolutnie nie chce Cie straszyc, chodzi mi w tym momencie o srube, bo faktem jest, ze haslo 'czuc mi srube pod skora' nie brzmi zbyt dobrze, ale cos takiego zdarzyc sie moze (i w sumie w porownaniu do samej rekonstrukcji jest to pikus) wiec warto byc moze udac sie do lekarza i wykonujac usg sprawdzic czy wszystko jest na swoim miejscu. Kiedy zaczely sie problemy ze sruba lekarz poczatkowo obstawial, ze to zapalenie kaletki, wiec taka opcja tez wchodzi w gre. Tak czy inaczej proponuje wizyte u ortopedy i pozniej ewentualnie dobrego fizjoterapeuty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 7 wrz 2009, o 23:43 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Aaa, nie wiem czy tego probowales, ale na slaba stabilizacje kolana (tak jak na zamieszczonym rysunku) swietna sa poduszki sensomotoryczne. Sama rowniez mialam ten problem i odpowiednie cwiczenia na poduszkach pomogly:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 7 wrz 2009, o 23:52 
Offline

Dołączył(a): 6 wrz 2009, o 22:28
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
wspominalem kiedys dla lekarza o srubie ale tylko smial, mowil ze sruba powinna byc nizej...nic no sprobuje jeszcze raz zeby sie przyjrzal...
co do poduszek to spedzilem na nich praktycznie cala rehabilitacje, masa cwiczen z pilkami, przysiady itp duzo cwiczen na czucie glebokie wlasnie
normalnie im wiecej czytam tym bardziej sie boje, myslalem ze jakos zgrabniej sie to wszystko potoczy...
najgorsze jest to ze lekarza maja mnie w d.... jeden mowi "nie ma tu nic waznego" drugi mowi "jeszcze ma prawo bolec" i to jest koniec diagnozy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 8 wrz 2009, o 00:08 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Coz, co do stanu po rekonstrukcji to ja dopiero po roku moge powiedziec, ze jest w miare ok. Co prawda bylam dosc nietypowym przypadkiem, ale pol roku to tak czy inaczej niezbyt duzo. Jesli chodzi zas o srube, to z moja jest tylko odrobinke nizej niz twoja (jakies 0,5-1cm) takze nie wykluczalabym tego, a zawsze lepiej sie upewnic czy faktycznie wszystko z nia w porzadku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 8 wrz 2009, o 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
A skąd jesteś, Sołtysie? My znamy już kilku dobrych speców :-).

No i nie zapomnij o rehabilitacja.pl, wydaje mi się, że oni naprawdę mogą powiedzieć Ci coś sensownego. Jeśli nie uda Ci się tam zarejestrować, proponowałabym napisać bezpośrdenio do p. Moniki Tiffert (http://www.centrum-synergia.pl/kontakt.html), która jest tam moderatorem i z tego co widze, ma dużo dobrej woli, aby pomóc ludziom.

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 8 wrz 2009, o 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ps. We Wrocławiu znam speca, o którym pewien rehabilitant powiedział "Jeśli zjawia się u mnie pacjent od niego po rekonstrukcji ACL, to wszystko idzie po prostu jak z książki - w innych przypadkach różnie to bywa".

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 8 wrz 2009, o 13:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
soltys napisał(a):
oczywiscie mam przykurcz miesnia czworoglowego, bardzo ciezko jest mi dotknac pieta posladka, udaje sie to dopiero po kilku minutach rozciagania...i wydaje mi sie ze wlasnie glowa boczna tego miesnia jest bardziej przykurczona. Codziennie sie rozciagam ale nie daje to zadnych efektow patrzac na bol kolana czy ruch rzepki. Moze kiedy miesien bedzie tak samo rozciagniety jak w zdrowej nodze to wroci do porzadku? jak rozciagnac boczna strone uda? tylko przez dociskanie pieta posladka czy cos jeszcze?


Rozszerzyłam trochę opis jak rozciągać boczną część uda: viewtopic.php?f=13&t=30&p=49#p49.
Nie jestem tylko pewna, czy wszystkie opisy bez zdjęć będą dostatecznie jasne, gdyby były problemy daj znać.

Ja też mam sporo problemów z właściwym rozciągnięciem mięśnia czworogłowego (robię to już chyba 9 miesięcy), postępy są bardzo wolne, ale jednak są. Z tym, że trzeba porównywać z tym, co było kilka miesięcy temu :-)

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z rzepka po rekonstrukcji ACL
PostNapisane: 20 lis 2009, o 22:07 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2009, o 15:27
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II stopnia
mam ten sam problem jak na tym zdjeciu!! ;/
przeszkadza to troche w bieganiu i czasem nawet chodzeniu bo ta noga sie tak dziwnie uklada ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL