forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 11 sty 2012, o 01:00 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 16:05
Posty: 15
Lokalizacja: Niemcy
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolana kinomana. Chondromalacja I° (w trakcie diagnozowania) w obu kolanach.
Bole w tylnej czesci kolan (glownie oba "grube" sciegna po zewnetrznej i wewnatrznej stronie kolana.
Jeszcze pytanie z ciekawosci, czy Wy tez mozecie spac tylko na plecach? Kiedy probuje sie polozyc na boku kolana zaraz zaczynaja bolec (nie mowiac juz o spaniu na brzuchu). Niecierpie spac na plecach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 11 sty 2012, o 10:35 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
hans napisał(a):

Jeszcze pytanie z ciekawosci, czy Wy tez mozecie spac tylko na plecach? Kiedy probuje sie polozyc na boku kolana zaraz zaczynaja bolec (nie mowiac juz o spaniu na brzuchu). Niecierpie spac na plecach...


Miałem tak jak ty problemy ze spaniem na brzuchu lub na boku gdyż kolana zaczynały boleć. Problem pod tym względem się zmniejszył w 90% jak terapeuta popracował nad moim kręgosłupem....
Wcześniej troche taping pomagał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 11 sty 2012, o 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ha, Szary Wilku, to dla mnie szok co napisałeś. Ale w sumie to zupełnie logiczne i potwierdza skomplikowane zależności w naszym organizmie.

Hans, problemy mięśniowe to nie "po prostu słabe mięśnie", to jest wszystko co ogólnie nazywamy brakiem równowagi mięśniowej i może oznaczać bardzo różne rzeczy. A od ścięgien do mięśni jest całkiem niedaleko :-). To wszystko nie znaczy, że Twój problem będzie prosty i szybki do wyleczenia. Oddaj się w ręce rehabilitantki a my trzymamy kciuki.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 11 sty 2012, o 12:33 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
Ewa Max-Kolanko napisał(a):
Ha, Szary Wilku, to dla mnie szok co napisałeś. Ale w sumie to zupełnie logiczne i potwierdza skomplikowane zależności w naszym organizmie.


Tak Ewa kolana to skomplikowany mechanizm. W sumie trzeci rehabiltant wpadł na to iż dysfunkacja kolan może być od jakiejś patologi od pasa w góre. Kosztowało mnie to nie skłamię.... duuużo pieniędzy te wszystkie rehabilitacje suma sumarum
Dziś prawe kolano prawie wcale nie pobolewa - głowa przyśrodkowa ładnie się kształtuje po ćw, natomiast lewe kolano - mam problem z odbudową tego mięsnia co za tym idzie w trakcie chodu lewe kolano jest bardziej podatne na pojawienie się jakiegoś dyskomfortu. No i w tym lewym jest większa tendencja do jakiegoś przeskakiwania co jakiś czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 22 sty 2012, o 21:03 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 16:05
Posty: 15
Lokalizacja: Niemcy
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolana kinomana. Chondromalacja I° (w trakcie diagnozowania) w obu kolanach.
Bole w tylnej czesci kolan (glownie oba "grube" sciegna po zewnetrznej i wewnatrznej stronie kolana.
z braku wiekszego odzewu wnioskuje, ze wymieniony objaw nie jest charakterystyczny dla chondromalacji i raczej swiadczy o jakims innym problemie.

Chyba, ze ktos mnie jeszcze poprawi?

Dodam, ze od kiedy zaczalem rehabilitacje, zaczyna byc troche lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 22 sty 2012, o 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
No to super, że rehabilitacja pomaga :D ! Oby tak dalej.

A ten konkretny problem, Szary Wilk wiąże z problemami kręgosłupa, które manifestowały się bólem kolan w pewnych pozycjach. Myślę, że to może być cenna wskazówka dla tych którzy mają takie kłopoty. Jest to jak na razie nasza hipoteza robocza :-). Dlatego powstał ten wątek.
Zapewne i same kolana też mogą być przyczyną takich problemów (spanie na brzuchu uciska rzepki, na boku najczęściej mamy zgięte nogi, dla niektórych to jest bolesna pozycja), ale byłabym daleka od uznawania ich za charakterystyczny objaw chondromalacji.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 22 sty 2012, o 22:04 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 16:05
Posty: 15
Lokalizacja: Niemcy
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolana kinomana. Chondromalacja I° (w trakcie diagnozowania) w obu kolanach.
Bole w tylnej czesci kolan (glownie oba "grube" sciegna po zewnetrznej i wewnatrznej stronie kolana.
Dzieki Ewa :)

Przyznam, ze pytanie zadalem w nadzieji, ze takie bole swiadcza o miesniowym charakterze moich dolegliwosci. Bole rzepki stanowia stosunkowo mala czesc moich problemow. Wyraznie silniejsze bole mam z tylu kolana co, paradoksalnie, moze byc dobrym sygnalem, bo moze swiadczyc, ze bole sa skutkiem ponapinanych miesni, a nie chondro. Te problemy ze spaniem dobrze by do tego pasowaly.

No nic, zobaczymy co wyjdzie w trakcie dalszej rehabilitacji. Nadzieja zawsze umiera ostatnia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 26 mar 2012, o 23:19 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2012, o 11:23
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
hans napisał(a):
Jeszcze pytanie z ciekawosci, czy Wy tez mozecie spac tylko na plecach? Kiedy probuje sie polozyc na boku kolana zaraz zaczynaja bolec (nie mowiac juz o spaniu na brzuchu). Niecierpie spac na plecach...


Dokładnie tak mam ja. Podkładam pod kolano (pod tylko to jedno) miękkie poduszki w nadziei ze ulży. Przeciwbólowe środki tez w związku z tym biorę na noc.

_________________
Marek&Buddy&Wena
http://picasaweb.google.com/nitka.marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 25 maja 2012, o 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 22:33
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Też ubolewam nad koniecznością zmiany pozycji do spania :( Odkąd pamiętam sypiam tylko na brzuchu (oprócz okresów z nogą w gipsie czy ortezie, chociaż i wtedy kombinowałam :P). Od kilku dni nie jestem w stanie leżeć na brzuchu, bo kolano boli przy takim wyproście. Staram się leżeć uginając trochę bolącą nogę i wykręcając stopą na zewnątrz - ale trudno wytrzymać w takiej jednej pozycji. A maści (dziękuję osobom polecającym tu na forum Dip Rilif - wreszcie znalazłam coś, co naprawdę pomaga!) staram się używać tylko, gdy dużo chodzę - np. wychodzę z domu i przede mną trochę chodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 25 maja 2012, o 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
też mam takie bóle i odkąd je mam nie śpię na brzuchu, a że trwa to już kilka dobrych lat - zwyczajnie się przyzwyczaiłem, tak samo jak nie kucam i nie klękam - te funkcje wyparłem - nauczyłem się spać na boku, na plecach tylko w szpitalu po operacji :o
ostatnio pobolewają mnie biodra od pobierania szpiku, czasami tak mocno, że nie mogę leżeć
kurcze coraz więcej dziwnych zjawisk i dysfunkcji się do mnie przyczepia :o


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL