forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Toruń - Synapsa
PostNapisane: 11 wrz 2009, o 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Chyba warto tam uderzyć.
Przytaczam rekomendację aneeke z forumowiska:

"Jak wiadomo wszystkim borykajacym sie z chondromalacja zycie z tym schorzeniem potrafi byc bardzo nieprzyjemne. Ja osobiscie doszlam do takiego momentu, ze nie bylam w stanie pokonac 3 stopni schodow. Bol byl tak potworny, ze zwykle wyjscie z domu bylo udreka- wiadomo schody najwiekszy wrog. W styczniu przeszlam czyszczenie stawu i shaving rzepki, zaraz potem trafilam rowniez do osrodka, gdzie naprawde fachowo podchodzi sie do problemu i dostalam cala liste cwiczen. Teraz po paru miesiacach codziennego cwiczenia stwierdzam lekka poprawe tzn bol ciagle pozostal, ale jest juz sporo lepiej- jestem w stanie wejsc na 4 pietro bez zadnego problemu, mysle ze to wystarczajaco obrazuje moj postep.
Jako, ze znalezienie odpowiedniego osrodka rehabilitacyjnego jest sporym problemem wszystkim z mojego regionu- kujawsko-pomorskiego, polecam goraco moj osrodek:
http://www.synapsamed.pl/"

A także polecenie p. Moniki Tiffert (rehabilitantki), z forum rehabilitacja. pl w sprawie rozluźniania troczka bocznego:

"http://www.synapsamed.pl/index.php?page=5a&mainMenuItemToSlide=5a
Z Bydgoszczy do Torunia niedaleko, Asia Szpanowska lub Agnieszka Szczerbicka na bank potrafią zająć się takim problemem. To specjalistki w usprawnianiu kolan - gorąco polecam!
A sama nie dasz rady - pewnie cierpisz na boczne przyparcie rzepki - w takim przypadku nie tylko poluzowanie troczków bocznych ale również wzmacnianie głowy przysrodkowej czworogłowego, nacelowane na VMO - to specyficzna fizjoterapia. W Synapsie to potrafią. "

Cały wątek: http://www.rehabilitacja.pl/modules.php ... pic&t=1976

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Toruń - Synapsa
PostNapisane: 11 wrz 2009, o 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
Tutaj się zgodzę w 100% i przy okazji dziękuję anekee za polecenie tego ośrodka ; )

Trafiłam pod skrzydła p. Joanny Szpanowskiej i choć pierwsza diagnoza mnie podłamała, razem z p. Asią walczymy o sprawność mojego stawu kolanowego : ). p. Asia sama powiedziała na pierwszej wizycie, że spodziewała się, że będzie to jakaś starsza osoba podpierająca się o laskę, jak przeczytała o moim problemie, ale próbuje mi pomóc.
Nie dość, że fachowa pomoc, to jeszcze przesympatyczna atmosfera ; ). Fakt, że troszkę kasy tam się zostawia (chyba jak wszędzie już teraz), ale myślę, że warto ...
Ćwiczenia wykonuje się pod okiem fizjoterapeuty, zawsze pomoże, a ponadto dostałam zestaw ćwiczeń do domu (opisałam większość w dziale 'Rehabilitacja').
W chwili obecnej mam 2 miesięczną przerwę od Synapsy, ale niebawem wracam z powrotem do Polski i jestem już umówiona na kolejne zabiegi rehabilitacyjne ...
Niektóre ćwiczenia śmieszą, ale jest wtedy dość wesoło na sali :mrgreen:
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego ośrodka, choć np. jedna z moich znajomych była niemiło rozczarowana ... Ughm, wszystkim się nie dogodzi :mrgreen:

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Toruń - Synapsa
PostNapisane: 5 lut 2012, o 19:03 
Offline

Dołączył(a): 3 lut 2012, o 16:32
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Prawe kolano-chondromalacja III st rzepki, boczne przyparcie 17mm- kolana trzeszczą i pobolewają, lewe bez dokładnej diagnozy ale na 99% to to samo.
podciagam wątek - mna sie zajmuje Pani Agnieszka z Synapsy i jestem bardzo zadowolony.

Ostatnio sprawdzilem dwa rzekomo najlepsze osrodki we Wloclawku i prawie im sie w twarz rozesmialem - terapia miala polegac:
na ruszaniem kolanem na podciagu - bez obciazenia - oczywiscie aby staw rozruszac i pobudzic wytwarzanie mazi
i sakramentne - lasery, magnesy i prady


tak wiec dojezdzam do Synapsy - ale 1x tydzien nie jest to takie straszne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL