forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rehabilitacja to podstawa
PostNapisane: 5 maja 2012, o 22:12 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
witam po krótkiej nieobecności :) kiedy ostatnio byłam na forum (jakoś z początkiem roku chyba) czułam się bardzo źle - fizycznie i psychicznie. Moje dwuletnie zmagania były już tylko coraz bardziej deprymujące i męczące, a ból, tramal w dużych ilosciach i depresja krolowały w moim życiu. w styczniu rozpoczęłam rehabilitację w ckr w konstancinie i trafiłam na świetnych rehabilitantów, dzięki którym, jestem dziś w stanie o niebo lepszym. Rzecz jasna podczas nfz-wskiego 2tygodniowego turnusu nie da zbyb wiele naprawić od razu, ale można się baaardzo wiele dowiedzieć i pracowac nad sobą systematycznie. Z rehabilitantką z ckr pracuję do dziś, prywatnie i naprawdę dzięki temu zaczynam coraz bardziej dochodzić do siebie. Aż boję się cieszyć (nie mogę uwierzyć poprostu czasem), ale nie bolą mnie ani nogi ani kręgosłup od początku roku... tzn zdarzało się że po jakimśprzeciążeniu pobolewał mnie kręgosłup, a to nie był ból wymagający tramalu, tylko bardziej dyskomfort... Podczas rehabilitacji dowiedziałam się, jak wiele rzeczy wcześniej - wtym ćwiczeń, które miały mi pomagać - robiłam źle, jak robić je dobrze, jak sprawić by mniej bolało, jak chodzić, jak stać, jak siadać, jak siedzieć, jak wstawać - w sumie jak żyć :) JAk ważne w moim przypadku jest prawidlowe ustawienie bioder oraz stóp (jak się okazalo dla kompensacji koślawości kolan moje stopy szły w szpotawość :P)
Tym, którzy nie probowali gorąco doradzam i zachęcam, bo naprawdę... chyba można normalnie żyć, trochę chociaż :)
Nie sądziłam, że to napiszę, ale jak na razie patrzę chyba jednak z optymizmem :)i spadam ćwiczyć!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja to podstawa
PostNapisane: 6 maja 2012, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Super! Ochaniu, ogromnie się cieszę, że są pozytywne efekty rehabilitacji :) I że jesteś systematyczna w swoich ćwiczeniach :) Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja to podstawa
PostNapisane: 7 maja 2012, o 08:30 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
Dziękuję Paunow :*


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja to podstawa
PostNapisane: 30 maja 2014, o 13:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2014, o 14:52
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kilka miesięcy po rekonstrukcji więzadła. Enobutton + biosure. Wciąż problemy z pełnym wyprostem.
Niby takie proste stwierdzenie, że rehab to podstawa. Wszyscy to mówili wcześniej i po operacji, ale wszystkim, którzy powątpiewają potwierdzam - ćwiczyć od razu, codziennie, ile tylko można. Inaczej wszystko się wydłuża i irytuje i można się do depresji doprowadzić!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rehabilitacja to podstawa
PostNapisane: 21 paź 2016, o 20:19 
Offline

Dołączył(a): 21 paź 2016, o 19:06
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Żałuję że dopiero teraz trafiłam na to forum bo pewnie byłoby dla mnie sporym wsparciem na początku leczenia, kiedy nie mogłąm chodzić. Rzepka byłą prawie nie ruchomma, zanik mięśnia czworogłowego. Po operacji przeszłam 10 miesięczną rechabilitację PNFem , krioterapie i terapię madualną. Dla mnie to była tragedia bo wypadek miałam 3 miesiące po porodzie dziecka. Mój synek był taki malutki a ja nie mogłam praktycznie się nim zajmować. Na szczęście trafiłam do dobrego ośrodka bo zdaje sobie sprawę że mogłoby to trwać dłużej. Dla zainteresowanych wklejam jak linka http://rehabilitacjafizjomed.pl i szczerze polecam tych Specjalistów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL