forum o naszych kolanach

Teraz jest 24 lut 2020, o 04:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 25 maja 2012, o 18:47 

Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
GG: 2873883
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
też mam takie bóle i odkąd je mam nie śpię na brzuchu, a że trwa to już kilka dobrych lat - zwyczajnie się przyzwyczaiłem, tak samo jak nie kucam i nie klękam - te funkcje wyparłem - nauczyłem się spać na boku, na plecach tylko w szpitalu po operacji :o
ostatnio pobolewają mnie biodra od pobierania szpiku, czasami tak mocno, że nie mogę leżeć
kurcze coraz więcej dziwnych zjawisk i dysfunkcji się do mnie przyczepia :o

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 28 maja 2012, o 13:19 

Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolana kinomana. Chondromalacja I° (w trakcie diagnozowania) w obu kolanach.
Bole w tylnej czesci kolan (glownie oba "grube" sciegna po zewnetrznej i wewnatrznej stronie kolana.
Witam,

bardzo mi przykro czytac to co napisal pol_pajaka. Nie brzmi to dobrze :( Mimo wszystko trzymam kciuki i mam nadzieje, ze jeszcze bedzie lepiej.

Wyglada na to, ze moje problemy z kolanami sa o wiele mniejszego kalibru. Chcialbym podzielic sie moimi ostatnimi "osiagnieciam".

Najpierw opowiedzialem o swoich problemach ze spaniem dr Drwiedze w CMC w Warszawie. Bardzo go zdziwilo to co mu powiedzialem i nie potrafil mi jednoznacznie wyjasnic z czego moga wynikac moje problemy ze spaniem. Zasugerowal, ze byc moze sa spowodowane tym, ze spiac na boku zazwyczaj zgnamy kolana, zatem bol nie wynika z samego faktu spania na boku, ale ze zginania kolan i byc moze jesli bede uwazal by nie zginac kolan spiac na boku bol przejdzie. W tej chwili wydaje mi sie, ze nie na tym polegal moj problem, ale jest to pomysl wart wyprobowania, dla kazdego kto ma problemy w trakcie spania.

Moja sytuacja znaczaco poprawila sie w ciagu dwoch ostatnich miesiacy. OBecnie moge niemal bez problemu spac na boku i mysle, ze nawet spanie na brzuchu wchodziloby w rachube, ale staram sie na razie jeszcze byc ostroznym.

Pomogly mi dwie rzeczy:
1. Na bole z tylu kolan zbawienny okazal sie basen. Zaczalem chodzic na basen ok. miesiaca temu (plywanie wylacznie crawlem) i niemal od razu zniknely bole z tylu kolan. Po trzech wizytach na basenie nie bylo po nich sladu.
2. Na bole z przodu kolan w podobny sposob pomoglo mi bieganie. W miare uplywu czasu stan moich kolan ulegl pewniej poprawie. Zauwazylem, ze jestem w stanie coraz dynamiczniej wykonywac cwiczenia i robic coraz glebsze przysiady. W zeszlym tygodniu odwazylem sie, pierwszy raz od ponad dwoch lat, przebiec kwalek truchtem. Mialem wiele obaw i zaczalem bardzo ostroznie. Na poczatku rzepki mnie troche bolaly, ale po chwili bol przeszedl i w sumie truchtalem ok 5 min. Moze na kwalifikacje olimpijska to jeszcze za malo, ale dla mnie to byla prawdziwa rewolucja. Po owym bieguaniu bole z porzodu klan znacznie ustapily i czuje sie o wiele lepiej.

Oczywiscie, zaznaczam, ze to sa moje wlasne doswiadczenia i fakt, ze ww. aktywnosci pomogly mi, nie daje zadnym podstaw myslec, ze w innych przypadkach rowniez beda pomocne. Jednak byc moze dla kogos te dowiadczenia moga byc pomocne. Wydaje mi sie, ze moj problem nie tyle jest zwiazany z rzepca, co z miesniami opasajaymi kolana, ktore po bardzo dlugim okresie braku aktywnosci bardzo oslably i zle zniosly wiekszy wysilek.

PostNapisane: 4 mar 2017, o 23:23 

Typ użytkownika: Sympatyk
Nie jestem może specjalistą, ale z mojej wiedzy wiem, że wiele osób popełnia błąd i kupuje zbyt miękkie materace. Słyszałam też o zależności między wagą a doborem materacu - osoby lekkie mogą spać na tych bardziej miękkich, zaś osoby cięższe powinny wybierać materace twarde. Zastanów się nad swoim materacem, czy jest on właściwie dopasowany. Może wymiana materacu nie pomoże na wszystkie problemy, ale na pewno może pomóc pozbyć się problemów ze spaniem. Nowoczesne materace podzielone są na strefy twardości, myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Wiele materacy znajdziesz na Homlando, ten jest o podwyższonej twardości http://homlando.com/materac-coco-climatic,907.html

PostNapisane: 2 gru 2019, o 17:17 

Typ użytkownika: Sympatyk
ana_bullfinch napisał(a):
Nie jestem może specjalistą, ale z mojej wiedzy wiem, że wiele osób popełnia błąd i kupuje zbyt miękkie materace

Masz rację, materac powinien być odpowiednio twardy, by zapewnić nam odpowiednie ułożenie ciała podczas snu. Aby dokonać jak najlepszego wyboru, postanowiłem zdecydować się na materac robiony na wymiar https://godre.pl/materace-na-wymiar/materac-60x200-cm-do-lozka-do-spania. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że produkt można dopasować ściśle do własnych potrzeb. W ten sposób sprzedawca dostosował materac z szczególnym uwzględnieniem mojej wagi, dzięki czemu ma on odpowiednią twardość odpowiadającą moim gabarytom.

PostNapisane: 19 lut 2020, o 11:50 

Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ja mogę również polecić komfortowe materace na wymiar. Sam ostatnio zainwestowałem w taki produkt na https://sweetsen.pl/80x180-cm-c35 , który w czasie składania zamówienia został ściśle dopasowany do mojej budowy ciała. Przez to ma odpowiednią twardość i zapewnia mi większą wygodę podczas każdego wypoczynku. Szczerze polecam każdemu takie rozwiązanie. Odkąd śpię na moim nowym materacu, jakość snu znacznie się poprawiła.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]