forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nie mogę spać w pewnych pozycjach
PostNapisane: 28 maja 2012, o 13:19 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 16:05
Posty: 15
Lokalizacja: Niemcy
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolana kinomana. Chondromalacja I° (w trakcie diagnozowania) w obu kolanach.
Bole w tylnej czesci kolan (glownie oba "grube" sciegna po zewnetrznej i wewnatrznej stronie kolana.
Witam,

bardzo mi przykro czytac to co napisal pol_pajaka. Nie brzmi to dobrze :( Mimo wszystko trzymam kciuki i mam nadzieje, ze jeszcze bedzie lepiej.

Wyglada na to, ze moje problemy z kolanami sa o wiele mniejszego kalibru. Chcialbym podzielic sie moimi ostatnimi "osiagnieciam".

Najpierw opowiedzialem o swoich problemach ze spaniem dr Drwiedze w CMC w Warszawie. Bardzo go zdziwilo to co mu powiedzialem i nie potrafil mi jednoznacznie wyjasnic z czego moga wynikac moje problemy ze spaniem. Zasugerowal, ze byc moze sa spowodowane tym, ze spiac na boku zazwyczaj zgnamy kolana, zatem bol nie wynika z samego faktu spania na boku, ale ze zginania kolan i byc moze jesli bede uwazal by nie zginac kolan spiac na boku bol przejdzie. W tej chwili wydaje mi sie, ze nie na tym polegal moj problem, ale jest to pomysl wart wyprobowania, dla kazdego kto ma problemy w trakcie spania.

Moja sytuacja znaczaco poprawila sie w ciagu dwoch ostatnich miesiacy. OBecnie moge niemal bez problemu spac na boku i mysle, ze nawet spanie na brzuchu wchodziloby w rachube, ale staram sie na razie jeszcze byc ostroznym.

Pomogly mi dwie rzeczy:
1. Na bole z tylu kolan zbawienny okazal sie basen. Zaczalem chodzic na basen ok. miesiaca temu (plywanie wylacznie crawlem) i niemal od razu zniknely bole z tylu kolan. Po trzech wizytach na basenie nie bylo po nich sladu.
2. Na bole z przodu kolan w podobny sposob pomoglo mi bieganie. W miare uplywu czasu stan moich kolan ulegl pewniej poprawie. Zauwazylem, ze jestem w stanie coraz dynamiczniej wykonywac cwiczenia i robic coraz glebsze przysiady. W zeszlym tygodniu odwazylem sie, pierwszy raz od ponad dwoch lat, przebiec kwalek truchtem. Mialem wiele obaw i zaczalem bardzo ostroznie. Na poczatku rzepki mnie troche bolaly, ale po chwili bol przeszedl i w sumie truchtalem ok 5 min. Moze na kwalifikacje olimpijska to jeszcze za malo, ale dla mnie to byla prawdziwa rewolucja. Po owym bieguaniu bole z porzodu klan znacznie ustapily i czuje sie o wiele lepiej.

Oczywiscie, zaznaczam, ze to sa moje wlasne doswiadczenia i fakt, ze ww. aktywnosci pomogly mi, nie daje zadnym podstaw myslec, ze w innych przypadkach rowniez beda pomocne. Jednak byc moze dla kogos te dowiadczenia moga byc pomocne. Wydaje mi sie, ze moj problem nie tyle jest zwiazany z rzepca, co z miesniami opasajaymi kolana, ktore po bardzo dlugim okresie braku aktywnosci bardzo oslably i zle zniosly wiekszy wysilek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL