forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szybkie sprawdzone metody na ból kolan
PostNapisane: 20 kwi 2012, o 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dzięki za ciekawe porady, nomeansno.

Pamiętajmy jednak o tym, że nie ma sposobów, które są dobre dla wszystkich. Każdy musi odnaleźć swoje.

Tak jest na przykład w przypadku działania ciepła i zimna. Niektórym pomoże ciepła kąpiel lub okłady, które działają dokładnie tak jak mówisz, czyli rozluźniająco. U innych jednak mogą wywołać problemy, szczególnie gdy w kolanach tli się stan zapalny. Moje kolana zdecydowanie należą do zimnolubnych, a na ciepło często reagują opuchlizną i pogorszeniem stanu. Najbardziej spektakularna była moja wizyta w beczce z gorącą borowiną, którą strzeliłam sobie w czasie pierwszego wyjazdu do sanatorium. Wyszłam z niej z kolanem jak bania i dopiero regularne prysznicowanie zimną, górską wodą pozwoliło mu wrócić do jakiej takiej normy :-).

Od znajomego słyszałam, że machanie nogami cieszy się dużą popularnością wśród niemieckich kolanowców :-). Wydaje się jednak, że to sposób do wypróbowania przy początkach kłopotów z kolanami i polecałabym aby te wymachy nie były zbyt energiczne, w szczególności aby nie doprowadzać do pełnego wyprostu kolana. Wszelkie ćwiczenia zamachowe są niebezpieczne dla stawów i warto o tym pamiętać nie tylko w przypadku kolan.

Mobilizacji rzepki, chyba dobrze się nauczyć od fizjoterapeuty i z powodzeniem można wykonywać ją rękami :-).

Ciężkie buty, tak jak napisałaś - trzeba uważać i wygląda to już na Twoją bardzo autorska metodę. Nie wiem, co by o tym powiedzieli fizjoterapeuci ;-), ale myślę, że ciężar na stopach może w pewnym stopniu rozluźniać ścięgna. Rehabilitanci stosują czasem obciążanie stóp, gdy pacjent siedzi na krawędzi stołu ze zwieszonymi nogami.

No, a przede wszystkim, myślę, że nie warto eksperymentować z kolanami na ślepo. Warto zasięgnąć porady rehabilitanta (możliwie najlepszego) i zacząć od stosowania jego zaleceń, a także nauczenia się jak najwięcej o kolanach od fachowca. Nie zawsze jest to łatwe - to fakt...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szybkie sprawdzone metody na ból kolan
PostNapisane: 5 maja 2012, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
Zdecydowanie polecam taping, który cudów nie zdziała, ale potrafi naprawdę przynieść ulgę

Przede wszystkim jednak polecam systematyczą pracę ze świetnym rehabilitantem i ćwiczenia pod jego okiem

Mi też pomaga pilates oraz joga, polecam chociaż na pewno nie dla wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szybkie sprawdzone metody na ból kolan
PostNapisane: 19 paź 2012, o 01:18 
Offline

Dołączył(a): 19 paź 2012, o 01:10
Posty: 3
Typ użytkownika: Sympatyk
Z joga trzeba ostrożnie, ale potrafi bardzo złagodzić ból. tylko że w domowych warunkach łatwo przesadzić z intensywnością ;) ciepłe kąpiele niestety, mimo że przyjemne, nigdy mi nie pomagają :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szybkie sprawdzone metody na ból kolan
PostNapisane: 6 lis 2012, o 13:03 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2011, o 14:29
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: konflikt rzepkowo udowy
nomeansno napisał(a):
Jak zaczynam jakkolwiek ćwiczyć, obciążać stawy i wyrabiać mięśnie, choćby na rowerze, znów zaczyna boleć (szczypać). Ktoś tak miał??


Obkurczenie powięzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL