forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z kolanami - pomocy [Ból w czasie biegania]
PostNapisane: 11 sty 2012, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 13:47
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witam wszystkich
Podobnie jak Wy tez mam problem z kolanami a konkretnie prawym chociaż lewe też zaczyna mi czasem dokuczać. Trochę opisówki teraz - wróciłem do biegania jakieś 3 lata temu powód waga ponad 100 kg przez pierwsze miesiące biegania dokuczały mi tylko piszczele a kolana nie dawały znaku że bolą. Po kilku miesiącach piszczele odpuściły a pojawił się problem z kolanami który trwa do dzisiaj. Miałem robione USG - nic nie wykazało, miałem robiony rezonans nic nie wykazał , byłem u dr Marszałka ćwiczenia które mi polecił pomagały ale trochę, wybrałem się też do Rehasport - w Poznaniu do dr Piontka i stwierdził że wszystko jest u mnie ok zalecił rehabilitacje - też nie pomogło (powiem szczerze byłem tylko 1 raz na rehabilitacji). Pojechałem więc po wkładki do dr Szczepańskiego - mam wkładki do chodzenia na codzień i do biegania efekt podobny kolana bolą. Dodam że robię ćwiczenia kledzikowe, robię rozgrzewkę oraz po biegu rozciągam się porządnie. Badałem sobie tez krew czy jakiś tan zapalny może we mnie siedzi i też nic. Na chwilę obecna ważę 86 kg - układ stopy normalny, buty w których biegam to Brooks Cascadia 5, Ghost 4 oraz startówki Brooks Launch. Jeśli chodzi o ból to pojawia się na 4 - 6 kilometrze po zewnętrznej czasem wewnętrznej stronie kolana czasem przechodzi do środka nad kolano lub pod kolano. Po tym jak skończę bieg i się rozciągnę ból znika - mogę nawet kontynuować dalszy bieg i przez kolejne parę kilometrów mam spokój. Dodam że ból nie jest taki że nie pozwala mi kontynuować biegu biec mogę ale jest dyskomfort , kolano nie puchnie. Na drugi dzień po biegu czuję obolałe mięśnie wkoło kolana. Powiem tak pomysły mi się już skończyły - dodam że nie mam zamiaru rezygnować z biegania. Czekam na Wasze propozycje co mam robić. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanami - pomocy
PostNapisane: 12 sty 2012, o 10:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Przede wszystkim nie biegaj na siłę wbrew sygnałom organizmu, że jest przeciążony. Zarówno ból w czasie biegania jak i ból w okół kolan na 2 dzień na to wskazują. To nie mięśnie to różne struktury w okół przeciążonego stawu. Kiedy pojawiają się problemy po prostu trzeba przystopować. Kledzik gdy leczył się swoimi ćwiczeniami zrobił przerwę w bieganiu na 2 lata... Potem biegał maratony...
Uprawianie sportu na siłę to strategia na bardzo krótką metę.

Na pewno jest Ci potrzebna dobra, sportowa rehabilitacja i wskazówki treningowe. Nie wiem, jaka była przyczyna, że zrezygnowałeś z niej po pierwszych zajęciach, ale nie pozostaje Ci nic innego jak szukać dalej i wykazać się cierpliwością. W międzyczasie na pewno powinieneś się rozciągać.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanami - pomocy
PostNapisane: 12 sty 2012, o 12:36 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 13:47
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Zgadzam się z Tobą - przez ten cały czas nie zrobiłem sobie takiej porządnej przerwy dla nóg (biegam cały czas). Dodam jeszcze że ból jest przez ten cały czas taki sam nie zwiększa się jak już to maleje ale później znowu powraca.A dzisiaj zapisuję się na rehabilitacje do Rehasportu i nie odpuszcze jak za pierwszym razem. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanami - pomocy [Ból w czasie biegania]
PostNapisane: 18 sty 2013, o 14:40 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2013, o 14:01
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zapalenie ciała hoffa
Witam, podłączę się pod temat, moze Kolega już się wyleczył, bo chyba mam podobne problemy?

w trakcie biegu po paru kilometrach (raz po 12 km, a czasem już po 5km) występuje u mnie dyskomfort/tępy ból pod lewym kolanem [pod rzepką - czasem promieniujący na piszczel udo], a po przejściu do marszu ból ustaje. Bardziej dyskomfort niż ból.

Dyskomfort nie występuje podczas chodzenia, chodzenia po schodach czy siadania, tylko w trakcie biegu ...

byłem u ortopedy sportowego - stwierdził zapalenia ciała Hoffy i dał zastrzyk w kolano z lekiem przeciwzapalnym.

Powiedział, ze za 5 dni mam spróbować pobiegać, jeśli ból wróci to jeszcze jeden zastrzyk + ćwiczenia stabilizujące i 3 tyg przerwy, a jesli nie pomoże artroskopia ... :(

Jakie są objawy zapalenia ciała Hoffy? Jakie ćwiczenia wykonywać na stabilizację kolan i jakie wg Was mam szanse na powrót do biegania?

czy Warto kupić jakąś opaskę podrzepkową?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanami - pomocy [Ból w czasie biegania]
PostNapisane: 19 sty 2013, o 23:47 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Warto udać się do fizjoterapeuty. Terapeuta przeprowadzi swoje badanie manualne, a wiem, że oni dysponują większą ilością i większą znajomością mechaniki stawu. Podpowie jakie ćwiczenia wykonywać i ewentualnie czasem pomoże w doborze odpowiedniej opaski stabilizującej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanami - pomocy [Ból w czasie biegania]
PostNapisane: 7 kwi 2017, o 15:11 
Offline

Dołączył(a): 28 sie 2016, o 10:01
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
A tak, żeby tymczasowo uśmierzyć ból w kolanie to co stosujecie? Przeglądam rożne maści tutaj - https://www.zaufane-apteki.pl/pokonaj-bol-116/ ale nie wiem czym się kierować? Lepiej takie chłodzące czy rozgrzewające?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanami - pomocy [Ból w czasie biegania]
PostNapisane: 12 lip 2017, o 14:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2017, o 13:55
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jeżeli boli kolano, to idzie się do lekarza, a nie eksperymentuje z jakimiś pseudo lekami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z kolanami - pomocy [Ból w czasie biegania]
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 11:21 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2018, o 08:40
Posty: 3
Typ użytkownika: Sympatyk
Nie wszystkie problemy z kolanami są związane z uszkodzeniem mechanicznym. Niektóre mogą być wynikiem przewlekłej choroby takiej jak na przykład reumatoidalne zapalenie stawów i pomimo tego, że jest to ponoć choroba nieuleczalna można poprzez odpowiednim rehabilitację i zastosowanie odpowiednich ćwiczeń bardzo spowolnić postęp zniszczenia jakie powoduje to choroba http://www.reumatyzmforum.pl/50-sposobow-by-chronic-stawy-w-rzs/ warto robić cokolwiek więcej niż tylko przyjmowanie leków chemicznych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL