forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Po Artroskopii(chondromalacja rzepki III stopnia+ boczne przyparcie) ból powrócił...co dalej???
PostNapisane: 25 sty 2013, o 19:52 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2010, o 22:40
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem podczas skakania siatkówka
Witam, ból mojego kolana jest związany z bocznym przyparciem rzepki, chondromalacją. Zrobiłem Artroskopie i miałem zrobione rekonstrukcje naderwanego więzadła przedniego metoda shawera, usuniety przerośnięty fałd błony( chyba maziowej). Dzisiaj jestem pół roku po zabiegu i niestety znowu zaczęło mnie boleć, identycznie tak samo. nie wiem czy chodzenie na siłownie i wzmacnianie tego mieśnia pomoże. dodam ze rehabilitacji jako takiej nie miałem( lekarz mówił żebym leżał na łóżku po zabiegu i nie ruszał nogą, nie chodził na niej przez jakieś 3 tyg. potem dopiero lekkie spacery itd. Wznowiłem treningi siatkarskie jakoś po 3 miesiącach po zabiegu. ostatnio znowu powili nawracały mnie bóle, ale dzisiaj to odczułem znowu podczas dynamicznego wybicia się ogromny ból jak dawniej. lekarz jeszcze co tydzien wstrzykiwał mi do kolana bezpośrednio hondroitynę czy coś podobnego przez 5 tygodni. Było to bardzo drogie. Dodatkowo brałem arthryl, mówił żebym jeszcze teraz powtórzył te zastrzyki, żeby mnie nie bolało. ale widocznie nie zdążyłem. Nie wiem co teraz z tym zrobić, skoro miałem zabieg a po nim powróciłem do stanu poprzedniego. Co mam teraz zrobić, zacząłem chodzić na siłownie, wzmocnić kolana( przysiady ze sztanga, izometryczne prostowanie nóg). Czy pójść do mojego lekarza od tego kolana? Na fizjoterapie się zapisać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Po Artroskopii(chondromalacja rzepki III stopnia+ boczne przyparcie) ból powrócił...co dalej???
PostNapisane: 26 sty 2013, o 00:48 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2010, o 22:40
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem podczas skakania siatkówka
Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Czy mogę na siłowni wykonywać przysiady ze sztangą do 90% zgięcia? i potem jeszcze na maszynie izometryczne prostowanie nóg. Wszystko po 3 serie 10 powtórzeń. Myśle, że mam za małe stanowczo mięśnie w obrębie kolana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Po Artroskopii(chondromalacja rzepki III stopnia+ boczne przyparcie) ból powrócił...co dalej???
PostNapisane: 26 sty 2013, o 01:59 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:03
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
przysiady maks do 90 stopni, szczegolnie z tak wyeksploatowanym kolanem, pozatym idź do dobrego fizjoterapeuty, bo sam sie do porządku nie doprowadzisz, lekarza który po artro bez komplikacji każe leżeć w lózku bym sobie odpuścił.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Po Artroskopii(chondromalacja rzepki III stopnia+ boczne przyparcie) ból powrócił...co dalej???
PostNapisane: 26 sty 2013, o 10:46 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2010, o 22:40
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Problem podczas skakania siatkówka
Tylko, problem polega na tym, że ten lekarz jako jedyny poznał się na tym co mi jest. Wcześniej byłem u na pewno z sześciu i nic. Może po prostu pójdę do niego i powiem co i jak? Może mam porobić te "ćwiczenia Kledzika"? Jeszcze ich nie robiłem, plus oczywiście te przysiady i izometryczne napinanie na maszynie. Na rehabilitacje wybrałem się prywatnie po jakimś miesiącu po zabiegu, ale byłem tylko dwa razy. Zapytałem się jakie ćwiczenia robić na siłowni jak się rozciągać, to poradził mi fizjoterapełta, żeby półprzysiady ze sztangą, izometryczne na maszynie i w sumie jeszcze to jedno z tych ćwiczeń Kledzika, plus rower. Zastanawiam się czy nie dać sobie zrobić tego zastrzyku( blokady), tak słyszałem że się nazywa i że pół roku nic nie boli, tylko boje się że jak bede grał w siatkówke, a bardzo dużo gram to jak mi się cos stanie to nawet nie poczuję i tylko sobie pogorsze, a tak to jak mnie boli to przestaje czekam dwa dni i znowu ide. Problem bólu pojawia sie przy bardzo dynamicznym soku, przy taki byle jakich to nie, ale problemem jest że aby sie rozwijać to musze zapieprzać na treningach, a ten ból mi to uniemożliwia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Po Artroskopii(chondromalacja rzepki III stopnia+ boczne przyparcie) ból powrócił...co dalej???
PostNapisane: 31 sty 2013, o 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Na pewno nie blokada - to bez sensu w Twoim przypadku. Nawet jeśli zadziała problem prawdopodobnie wróci. Dodatkowo blokady niszczą chrząstkę i gdy weźmiesz więcej, możesz nabawić się prawdziwych problemów.
Bouli ma rację - przede wszystkim porządna rehabilitacja i to pod okiem dobrego specjalisty sportowego. Kledzików i innych zalecanych ćwiczeń możesz oczywiście spróbować, ale to jest działanie trochę na ślepo. Jeśli bardzo chcesz pojedź np. miesiąc czasu na Kledzikach, jeśli nie pomogą nie czekaj dłużej i nie kombinuj tylko wal do profesjonalisty. Może znajdziesz również dobrego lekarza sportowego? Chwała Twojemu lekarzowi, że zidentyfikował problem, ale jednak powinien Cię skierować na porządną rehabilitację.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL