forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 9 lis 2013, o 09:17 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 21:48
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witam Serdecznie prosiłbym bardzo o interpretacje rezonansu magnetycznego kolana (upadek do tyłu podczas tańca - brak uderzenia w kolano )

Badanie wykonano w sekwancjach TSE, T1, Ge t2. PDFS i STIR, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych , w warstwach o grubości 3 mm



Znaczne zwiekszenie ilosci plynu stawowego.

Oba więzadła krzyżowe prawidłowe.

Podwyzszenie sygnalu czesci głebokiej wiezadla pobocznego przysrodkowego - cechy czesciowego uszkodzenia MCL



Podwyzszenie sygnalu wiezadla pobocznego strzalkowego w odcinku blizszym, zwłaszcza w okolicy przyczepu udowego - cechy czesciowego uszkodzenia FCL



W zakresie łąkotek stawowych zmian nie stwierdzono.

Chrząstki kłykci zmian nie wykazują.



Troczek przyśrodkowy rzepki nie widoczny, w jego polu strefa płynowa oraz obrzek okolicznych tkanek miekkich - stan po zerwaniu troczka.



Obrzęk szpiku kostnego w części-przyśrodkowej rzepki , z cechami uszkodzenia chrzastki stawowej w przyleganiu.

Obrzek szpiku kostnego w bocznej czesci kłykcia bocznego kosci udowej - dystrybucja obrzekow jak po bocznym zwichnieciu rzepki.



Strefa obreki szpiku kostnego widoczna jest rowniez w grzbietowej czesci klykcia bocznego piszczeli - w obszarze stłuczenia



z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

<załamany>
Tomek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 9 lis 2013, o 13:08 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Cześć, na początku mówię, że my tutaj lekarzami nie jesteśmy.

Ja osobiście radzę zgłosić się z tym do dobrego ortopedy, wygląda na to, że zerwałeś troczek przyśrodkowy i masz częściowo uszkodzone więzadła poboczne strzałkowe i przyśrodkowe. W trakcie upadku zwichnąłeś rzepkę najprawdopodobniej.

A jak teraz wygląda twoje kolano? Czujesz niestabilność? Chodzisz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 9 lis 2013, o 13:11 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 21:48
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
w porównaniu do tego co bylo 12 października to juz wyglada ładnie ale niestety dalej widoczny jest obrzęk , chodze o kulach, ale bez kuli tez bym dał rade, jesli chodzi o zgięcie nie ma pełnego 90 stop, tak jakby cos mnie trzymało nie wiem czy to wina tego że woda jest w kolanie?

termin do ortopedy mam dopiero w następny poniedziałek bo w ten święto,
w tym kolanie co mi się teraz stalo jakieś 10 lat temu mialem artroskopię usunięcie ciała wolnego i przez ten cały czas miałem spokoj, najlepsze jest to że podczas tańca nie uderzyłem się w to kolano upadłem do tyłu na "tyłek"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 9 lis 2013, o 13:20 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Co do zgięcia może być spowodowane właśnie płynem w kolanie. A robisz coś?

Warto robić okłady z lodu, przyniosą ulgę w bólu zmniejszą obrzęk. A kolano wydaję Ci się stabilne czy raczej nie?

Ciekawe jest to, że nie upadłeś na kolano, a może dziwnie ułożyłeś wtedy nogę, zbyt naciągnąłeś mięśnie przy upadku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 9 lis 2013, o 13:33 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 21:48
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
stosuje zimne oklady i na poczatku miałem krwiaka (smarowałem heparinum gsk) , okładałem rownież kolano kapusta, białkiem, obrzek mniejszy ale dalej widoczny, możliwe że przy upadku do tyłu kolano jakos dziwnie mi sie ułozyło , to były sekundy i mało co pamietam, co do stabilności kolana to nie wiem boje sie w sumie sam na własna rękę coś kombinować :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 9 lis 2013, o 16:16 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Rozumiem. A był taki czas po urazie kiedy chodziłeś bez kul? Czy od tamtej pory kule? Przy czym odczuwasz ból?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 10 lis 2013, o 09:26 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 21:48
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
po upadku odrazu zabralo mnie pogotowie i wsadzili mi noge do szyny, sciagneli wode, za tydzien znow sciagnie wody i kazali wyciagac noge z szyny , takze od jakiegos czasu wogole jej nie nosze tylko bandaż elastyczny, ból odczuwam przy próbie zginania kolana jest to ból po wew. lewej stronie jakby mnie coś blokowało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 10 lis 2013, o 18:00 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Ciekawa jestem, co powie twój lekarz. Więc jak będziesz już po wizycie daj znać. :) A do tego czasu uważaj na nogę i rób okłady. Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Badanie MRI - co dalej
PostNapisane: 27 lut 2016, o 09:33 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 21:48
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jestem po artroskopi w 2014 r. Jakoś doszedłem do siebie ale kolano boli i co najgorsze strzela w kolanie prawdopodobnie rzepka jestem świeżo po rezonansie i badaniu posturograficznym
Ortopeda zastanawia sie nad kolejnym zabiegiem wstawieniu membrany oraz rekonstrukcji MPFL to pewnie ma związek z tym tłoczkiem ze jest cześciowo uszkodzony ale nie wiem co o tym myślec nie daje ortopeda gwarancji ze po tym zabiegu rzepka nie bedzie chrupać....



Najgorsze jest to ze to kolano jest dalej słabe obciążam drugie które zaczyna tez szwankować :(((


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL