forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 4 lis 2009, o 22:44 
Offline

Dołączył(a): 3 lis 2009, o 11:55
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Lateralizacja rzepki/niestabilnosc kolana
Na chwile obecna nie mam dostepu do aparatu bo rodzice wzieli na wyjazd wakacyjny. Aczkolwiek ogolnie sie zastanawiam czy ma to sens bo samo zdjecie tez nie wiele powie, bo trzeba plaster odpowiednio naciagnac podczas zakladania. Znaczy w sumie jak bede mial aparat (ale dopiero za 2 tyg bo na tyle wyjechali rodzice) to postaram sie zrobic fotke opisem wykonania, ale mam obawy czy ni ebedzie to krzewienie jakichs glupot. Mam tu na mysli to ze jednak dobrze wykonac taping mozna dopiero jak sie zobaczy i poczuje na wlasnej skorze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 30 lis 2009, o 10:48 
Offline

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 21:39
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe: zszywana łąkotka przyśrodkowa. usunięty bliznowiec.
konflikt rzepkowo-udowy - boczne przyparcie rzepki, lateralizacja rzepki.
kolano lewe: zwyrodnienie łąkotki. lateralizacja rzepki.
chondropatia
U mnie też rehabilitantka zastosowała metodę tapingu i od piątku chodzę z zaplastrowanym kolanem no i powiem, że to jest bardzo fajna sprawa ;) czuję się trochę jakbym chodziła w stabilizatorze, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo jak stabilizator :) co prawda zakres bólu jakoś tak diametralnie się nie zmienił, ale to pewnie jeszcze za krótko aby poczuć jakieś wielkie różnice. Ze swojej strony jak najbardziej polecam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 10 gru 2009, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Kinesiology taping wspomaga terapię ale moim zdaniem nie jest sam w sobie panaceum na wszystkie problemy. Sama często je stosuję ale pacjenci musza przede wszystkim ostro ćwiczyć. Plastry pomagają wykonywać wiele czynności bez bólu i to jest ich niesłychana zaleta. Jeśli jednak ktoś ma nadzieje, ze samym plastrowaniem wyprowadzi sie z powaznej dysfunkcji jest moim zdaniem w wielkim błedzie. Ale na pewno jest to lepszy sposob niz załozyc orteze i czekać aż samo sie wyleczy. Długotrwałe uzywanie ortez tylko doprowadza do powaznych zaników mięsniowych, rozleniwia cały układ biomechaniczny. Z mojego doswiadczenia wynika, ze ortezy maja największe znaczenie dla psychiki pacjentów. Po powaznych zabiegach zakładaja je w sytuacjach duzej aktywnosci fizycznej i wtedy czuja sie pewniej Czemu nie . ale na stałe na pewno nie polecam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 11 gru 2009, o 01:24 
Offline

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 21:39
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe: zszywana łąkotka przyśrodkowa. usunięty bliznowiec.
konflikt rzepkowo-udowy - boczne przyparcie rzepki, lateralizacja rzepki.
kolano lewe: zwyrodnienie łąkotki. lateralizacja rzepki.
chondropatia
W moim przypadku taping to jest właśnie taki "wspomagacz" dzięki któremu ból zmniejsza się na tyle, że mogę jakoś w miarę spokojnie funkcjonować na co dzień. Poza tym oczywiście mam ułożony zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu (ze względów logistycznych nie mogę codziennie dojeżdżać na rehabilitację, a szkoda) i ostro codziennie ćwiczę, bo wiem, że jest to niezbędne.
A co do ortez to mój ortopeda w ogóle ich nie uznaje - jak kiedyś wspomniałam, że inny lekarz do którego trafiłam na początku zalecił chodzić w takim "ustrojstwie" to bardzo się zdziwił i powiedział, że w niczym mi to nie pomoże a bardzo źle wpływa na mięśnie i dostałam zakaz używania stabilizatora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 8 sty 2010, o 00:21 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2009, o 16:18
Posty: 31
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II/III w prawym kolanie stwierdzone po artroskopii, lewe po objawach podobnie
Mój fizjo tereapeuta także nie uznaje stabilizatorów, podczas ostatniego "sensu" przykleił mi dwa plastry policzył za to 5 zł :) Pierwszy dzień po założeniu czułem się (tzn kolano) znacznie gorzej - bolało podczas chodzenia, już na drugi dzień było znacznie lepiej, ale ból podczas wchodzenia po schodach jest większy niż był przed tapingiem. Jutro jadę do niego to się zapytam o co chodzi.

_________________
Tegestolog poszukujący podkładek z Polskich Browarów Piwnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 17 sie 2011, o 22:08 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, o 21:35
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek - jaki taping?
Hej.
Odświeżam temat,choć nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ;)
Chciałabym zacząć sobie plastrować kolana.Tylko nie wiem jak mam się za to zabrać.Zapytać mojego rehabilitanta?
Nie mam jeszcze 18 lat,więc jestem jeszcze skierowana na rehabilitacje (niedługo zaczynam drugą serię) do szpitala dziecięcego.
Proszę o pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 17 sie 2011, o 22:17 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
Zapytaj śmiało rehabilitanta. Ja z kolei wolałem jak mi to wykonuje rehabilitant. Miałem pare razy klejenie. Ktoś na tym forum pisał że uzyskał instruktaż od rehabilitanta jak to wykonywać samemu. I samemu wykonuje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 18 sie 2011, o 07:16 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Szary wilk ma rację. Zapytaj fizjoterapeuty. Ciężko udzielić instruktażu klejenia kolana przez Internet ;) Twój terapeuta najlepiej wie jak i gdzie przykleić plastry :) Powodzenia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 2 wrz 2011, o 16:08 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Witam

Moj fizjoterapeuta mowi ze jak bede chcial uprawiac jakis sport to bede potrzebowal stabilizatora ktory blokuje rzepke od strony bocznej.Ktory z tych stabilizatorow bedzie najlepszy?


http://antar.net/p324-1028-Stabilizator ... zepki.html

http://antar.net/p11-1024-Stabilizator- ... zepki.html

http://antar.net/p250-1124-Krotki-stabi ... zepke.html

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Taping, ortezy/stabilizatory
PostNapisane: 4 wrz 2011, o 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Hak, osobiście stawiałabym na numer 3, jako najmniej inwazyjny, ale chyba najlepiej poradzić się rehabilitanta. Ciekawa jestem co powie :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL