forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pieczenie/ podrażnienie skóry kolana przez obcisłe spodnie
PostNapisane: 3 sty 2016, o 12:00 
Offline

Dołączył(a): 3 sty 2016, o 11:31
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: niewielkie boczne przyparcie rzepek obu kolan-praktycznie wyleczone
Witam,

Odwiedzam to forum od dwóch lat, ale dopiero teraz postanowiłam się zalogować i o coś zapytać. Być może któryś z forumowiczów ma/miał podobny problem i mógłby mi udzielić jakiejś rady. Około dwóch lat temu zdiagnozowano u mnie boczne przyparcie rzepek w obu kolanach (niewielkie). Po przeszło roku bujania się po lekarzach i fizjoterapeutach w końcu trafiłam na osobę, która potrafi poprowadzić leczenie,rehabilitację u kogoś takiego jak ja i udało jej się rozwiązać większość moich problemów. Ostatnio czułam się już tak dobrze, że podczas wygłupów poniosło mnie, przez co nastąpił mały "incydent" z lewym kolanem i zrobiłam coś, czego jeszcze nie powinnam robić na tym etapie rehabilitacji. To je "zdenerwowało" i powróciło pieczenie skóry tego kolana. Był już przez prawie 2 miesiące okres, gdzie ono praktycznie nie występowało, a teraz męczę się z tym od przeszło dwóch tygodni. Nie mogę przez to nosić spodni dopasowanych na kolanach, bo wówczas pieczenie się aktywuje poprzez nacisk, jaki materiał wywiera na skórę. Dodam, że nie mam uszkodzeń w obrębie chrząstki, co potwierdziłam wieloma badaniami, ani żadnych innych struktur w kolanku. Robiłam też USG Dopplera które nie wykazało problemu z żyłami oraz badanie poziomu witaminy D3, brałam kompleks witamin B. Ortopeda, flebolog i rehabilitant tłumaczą, że to sprawa układu nerwowego i za jakiś czas mi to przejdzie, kiedy zregeneruje się gałązka nerwowa, która powoduje ten dyskomfort. Dodam jeszcze, że pieczeniu nie towarzyszy ocieplenie kolana ani zaczerwienienie, ani nawet obrzęk. Nie występuje ono nawet podczas nacisku na skórę przez rękę na to kolano.

Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Dodam, że pieczenie powoduje duży dyskomfort i przez nie trudno mi normalnie funkcjonować. A było już bardzo dobrze:)

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pieczenie/ podrażnienie skóry kolana przez obcisłe spodnie
PostNapisane: 3 sty 2016, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Ja miałem takie pieczenie na łydce przy rozciąganiu (tylko jak mocno napiąłem skórę), po długotrwałych ćwiczeniach pieczenie znikło,porównać to można z przypalaniem, albo jakby rozrywaniem skóry, nie mogłem tego miejsca palcem dotknąć,strasznie tkliwe było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pieczenie/ podrażnienie skóry kolana przez obcisłe spodnie
PostNapisane: 5 sty 2016, o 08:26 
Offline

Dołączył(a): 3 sty 2016, o 11:31
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: niewielkie boczne przyparcie rzepek obu kolan-praktycznie wyleczone
Czyli jest szansa, że to minie:) Choć mnie nie piecze podczas dotyku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL