forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: jak dlugo bol opuchlizna po artroskopii kolana
PostNapisane: 18 maja 2015, o 01:53 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2015, o 23:21
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
ile przecietnie mozna sie spodziewac ze bedzie trwal bol i opuchlizna po artroskopii? mialam wycinany przerosniety fald blony maziowej. lekarz powiedzial ze nic wiecej zlego w kolanie nie bylo i tez nic tam z nim nierobil oprocz wyciecia tego faldu. po operacji bylo pare dni nawet ok, nie za mocno bolalo ale tez nic z noga nie robilam. zeszla troche opuchlizna i mniej wiecej zginam kolano tak na 90 stopni.

od kiedy poszlam na rehabilitacje tydzien temu - boli mnie i troche spuchlo i nie schodzi ta opuchlizna. teraz jest 2 tyg po operacji. mam jeszcze szwy. boli mnie tak jakby mi ktos jakies gwozdziki w kolano wsypal. czy to moze byc od nierozpuszczonych szwow? martwie sie tym bo od tygodnia nic sie nie zmienia. lekarz nie widzi problemu. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: jak dlugo bol opuchlizna po artroskopii kolana
PostNapisane: 17 gru 2015, o 00:59 
Offline

Dołączył(a): 9 lis 2015, o 17:40
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uszkodzona łąkotka,altroskopia,chondromacja 3/4
:x jestem już przeszło dwa miesiące po altro.miałam głownie czyszczenie ,trochę porwana łąkotka.W dalszym ciągu kolano mam opuchnięte i bol pojawia się raczej na wieczor.ale nie powiem ze w dzień nie czuję kolana...czuję.Też jestem ciekawa do kiedy będę się tak męczyć(podobno opuchnięcie trwa aż do 6 miesięcy)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: jak dlugo bol opuchlizna po artroskopii kolana
PostNapisane: 23 sty 2016, o 11:36 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2016, o 10:35
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po artroskopii.
Chondromalacja III/IV.
Konflikt rzepkowo-udowy.
W trakcie rehabilitacji
Moim zdaniem wszystko jest uzależnione od tego co miałaś wykonane w artroskopii. Każdy organizm inaczej się zachowuje, stąd najpewniej nie uzyskasz konkretnej informacji nawet od lek. operatora.
Miałam artro 1-go grudnia 2015, gdyby nie kinesiotaping nie dalabym rady prowadzić intensywnej rehabilitacji odbudowy m.4-gł., bo ciągle pojawia się wysięk w stawie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: jak dlugo bol opuchlizna po artroskopii kolana
PostNapisane: 31 sty 2016, o 21:25 
Offline

Dołączył(a): 29 gru 2015, o 13:27
Posty: 8
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam,

Ciężko stwierdzić jak długo utrzymywać się będzie opuchlizna. Jednak dwa tygodnie to bardzo świeża sprawa, poza tym masz jeszcze szwy. Wszystko uzależnione jest samego zabiegu (czyli co było wykonywane) jak również od jego przebiegu. Opuchlizna może się zwiększać po ćwiczeniach, które wykonujesz, jednak nie powinno Cię to niepokoić.
W zwalczaniu opuchlizny oraz zmniejszaniu odczuć bólowych pomocne będą:
- odpoczynek po rehabilitacji oraz NIEPRZECIĄŻANIE kończyny poddanej artroskopii,
- CHŁODZENIE (jeżeli nie mamy do dyspozycji gotowych żelowych okładów cold pack, możemy użyć woreczek z lodem – jednak nie należy kłaść ich bezpośrednio na skórę, ponieważ może powodować to odmrożenie. Woreczek z lodem najlepiej owinąć w cienką szmatkę i przyłożyć do uszkodzonego miejsca)
- UNIESIENIE kończyny poprawi przepływ krwi w kończynach (w tym wypadku najlepiej położyć się, pod kontuzjowaną kończynę dolną podłożyć kilka poduszek, tak aby kończyna znajdowała się ponad poziomem serca).

POZDRAWIAM,
JM_SYNERGIA.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: jak dlugo bol opuchlizna po artroskopii kolana
PostNapisane: 31 sty 2016, o 22:07 
Offline

Dołączył(a): 9 lis 2015, o 17:40
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uszkodzona łąkotka,altroskopia,chondromacja 3/4
Bardzo dziękuję za odpowiedz,ale napisałam wczesniej ,ze od operacji upłyneło dwa miesiące,a teraz trzy.Oczywiscie ciesze się bo wyraznie jest lepiej.Kolano w dalszym ciągu opuchniete,zwłaszcza miejsce gdzie były narzędzia altroskopowe.Czasami mnie boli... :( coż za dwa miesiące mam następne kolano :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: jak dlugo bol opuchlizna po artroskopii kolana
PostNapisane: 10 lut 2016, o 23:35 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2016, o 10:35
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Po artroskopii.
Chondromalacja III/IV.
Konflikt rzepkowo-udowy.
W trakcie rehabilitacji
Bardzo ciekawa jestem jak dasz radę w tak szybkim tempie zrehabilitowac operowane kolano, by móc poddać się następnej artroskopii. Mam podobną sytuację i po doświadczeniu jakie aktualnie przechodzi mój artroskopowy staw (im dłużej ćwiczę, tym obrzęk wiekszy) nie wyobrażam żeby ta chora noga mogłaby unieść ciężar ciała. 2,5 m-ca po zabiegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL