forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z kolanem
PostNapisane: 15 mar 2016, o 21:28 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2016, o 21:39
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Złamana rzepka, naderwane więzadło krzyżowe przednie, uszkodzona łąkotka.
Witam,
4,5 miesiąca temu miałam wypadek. Mianowicie spadłam z kilkumetrowych betonowych schodów. Mocno się poobijałam. Gdy byłam w szpitalu nie zajęli się moimi kolanami. Stwierdzili, że są tylko zdarte i nie trzeba robić prześwietlenia. Zajęto się tylko moją brodą, na której miałam rozerwaną skórę. Po tygodniu ból w kolanie nie przechodził. Poszłam więc do ortopedy. Ten dał skierowanie na rezonans. Po rezonansie stwierdził, że rzepka była złamana, łąkotka uszkodzona i naderwane więzadło krzyżowe. Przez 2 miesiące zgodnie z zaleceniami lekarza chodziłam o kulach. Potem zaczęłam chodzić na fizjoterapię. Po niej miałam zacząć chodzić na rehabilitację. Lecz rehabilitant nie chciał się podjąć leczenia mnie gdyż uważał, że ortopeda u którego byłam nie zna się na kolanach. Pojechałam więc prywatnie do ortopedy z miasta obok, którego polecał mi rehabilitant. On po zobaczeniu zdjęcia rezonansu stwierdził, że to było tylko mocne stłuczenie. Mam zacząć chodzić na rehabilitacje gdyż miałam zanik mięśnia uda. Od 2 miesięcy chodzę na rehabilitację. Poprawy żadnej. Kolano puchnie po małym wysiłku. Do tego piecze i kłuje. Jest ciepłe i sine, a stopa zimna.
Ani rehabilitant ani ja nie wiemy co robić.. On próbował juz praktycznie wszystkiego i to odbyło się to bez żadnych rezultatów.
Może ktoś miał podobny przypadek, albo ma jakiś pomysł co może być z tym kolanem..?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy z kolanem
PostNapisane: 16 mar 2016, o 09:21 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
No,dziwne, a jaki masz opis tego rezonansu (bo chyba jakiś robią),czy dali Ci czysty bez opisu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problemy z kolanem
PostNapisane: 16 mar 2016, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2016, o 21:39
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Złamana rzepka, naderwane więzadło krzyżowe przednie, uszkodzona łąkotka.
Opis rezonansu brzmi następująco: Chrząstka rzepki niejednorodna, chrząstka kłykci kości udowej i piszczelowej jednorodna. Ilość płynu w jamie stawowej i zarzepków większa. ACL z niewielkim obrzękiem w części piszczelowej. Rozległy obrzęk beleczek kostnych w przedniej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej i piszczelowej, kłykciowej i rzepki. Róg przedni łąkotki przyśrodkowej wychyla się poza szparę, sygnał łakotki w normie. Łąkotka boczna o prawidłowym sygnale. Dół podkolanowy wolny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL