forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obrzęk/siniak po osteotomii kości piszczelowej
PostNapisane: 15 gru 2009, o 00:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2009, o 23:45
Posty: 5
Lokalizacja: Płock
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki (po osteotomii guzowatości kości)
Witam serdecznie,
Mam do Was pytanie :) 9 grudnia miałem operacje wspomnianą w tytule. Czyli od zabiegu minęło prawie 6 dni. Według lekarza operacja przebiegła tak jak to być powinno, zero komplikacji, ból do zniesienia. Miałem przez 2 dni podłączony odsącznik - no właśnie po 2 dniach kiedy to jeszcze coś się tam wyraźnie sączyło - odłączono mi go. Dzisiaj jestem już w domu z ortezą na nodze i zauważyłem coś niepokojącego (mam nadzieje, że mnie jednak uspokoicie). Otóż po wstaniu z łóżka zaobserwowałem z tyłu nogi na zgięciu coś w rodzaju obrzęku/siniaka. Przypomnę, że jeszcze ani razu nie zgiąłem nogi choćby o 2 stopnie. Rodzice straszą mnie, że to może być oznaka krwotoku wewnętrznego. Inni znowu stwierdzają, że to normalne po operacji.
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi czy to jest zły czy standardowy objaw po takiej operacji?
Aha i czy powodem tego może być źle dopasowany (tymczasowy) stabilizator (orteza)?

Wizytę kontrolną ze zdjęciem szwów i rozpoczęciem rehabilitacji mam dopiero za tydzień a do szpitala mam ponad 100 km więc nie wiem czy warto się tłuc tyle drogi do doktora wcześniej z powodu tego obrzęku.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obrzęk/siniak po osteotomii kości piszczelowej
PostNapisane: 15 gru 2009, o 01:04 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Zabieg, który przeszedłeś wiąże się z występowaniem dużych krwiaków pooperacyjnych. Jedni mają większe, inni mniejsze. Nie jest to powód do paniki. Na pewno masz zalecone leki przeciwzakrzepowe, ich stosowanie tez wspomoże terapię. Możesz stosować elewację kończyny (trzymaj ją powyżej poziomu ciala), smaruj maściami poprawiającymi ukrwienie (lioton 2000, venoterapia Alpy). Gdybyś zauważył, ze noga staje się twarda, skora napieta - wtedy zgłóś sie do lekarza. Na razie proponuję spokojną obserwację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obrzęk/siniak po osteotomii kości piszczelowej
PostNapisane: 15 gru 2009, o 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2009, o 23:45
Posty: 5
Lokalizacja: Płock
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki (po osteotomii guzowatości kości)
Bardzo dziękuje za odpowiedź - to była moja pierwsza i mam nadzieje ostatnia operacja więc nie miałem pojęcia o późniejszych efektach tego cięcia, gięcia i przemieszczania (inaczej operacji) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obrzęk/siniak po osteotomii kości piszczelowej
PostNapisane: 15 gru 2009, o 22:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Myślę, że informacja Moniki przyda się również innym osobom, które planują zabieg operacyjny. Maćku, zachęcam do pozostania na forum i podzielenia się wrażeniami po operacji, również tymi długoterminowymi. Są tu osoby, które na pewno będą zainteresowane takimi informacjami. Pamiętaj też o naszym dziale, "Gdzie się leczyć" - jeśli trafiłeś na dobrych fachowców, daj znać innym :-).

Życzę jak najszybszego powrotu do sprawności :-)!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obrzęk/siniak po osteotomii kości piszczelowej
PostNapisane: 17 gru 2009, o 16:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2009, o 23:45
Posty: 5
Lokalizacja: Płock
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki (po osteotomii guzowatości kości)
Obiecuje, że jak tylko zakończę rehabilitacje i wszystko co związane z "naprawą" kolana to napiszę obszerny artykuł/post w odpowiednim dziale i opiszę krok po kroku co mnie spotkało od pierwszego zwichnięcia aż po zakończenie rehabilitacji. Mogę również załączyć parę zdjęć kolana w okresie pooperacyjnym.

Mam nadzieję, iż pomoże to wielu osobom w podjęciu decyzji o leczeniu :)

Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL